آخرین اخبار

روحانی اصلاح طلبان را فراخواند

هنوز مشخص نیست افراد دعوت شده به مقر ریاست جمهوری چه کسانی هستند اما به نظر می رسد غالب اصلاح طلبان دعوت شده از آنانی باشند که نزدیک تر به مواضع دولت و مجموع حاکمیت باشند.

8 ماه قبل
بیان
A- A A+

دبیرکل حزب اسلامی کار اعلام کرد که امروز به دعوت حسن روحانی به همراه جمعی از اصلاح طلبان به پاستور می روند.

هنوز مشخص نیست افراد دعوت شده به مقر ریاست جمهوری چه کسانی هستند اما به نظر می رسد غالب اصلاح طلبان دعوت شده از آنانی باشند که نزدیک تر به مواضع دولت و مجموع حاکمیت باشند.

طی ماه های اخیر اصلاح طلبانی که در سال های 1392 و 1396 مردم را با تمام ابزارهای تبلیغاتی به پای صندوق های رای کشاندند تا به روحانی رای دهند، ورق روحانی را برگشت زده دیدند و شروع به انتقادات سنگین از وی و هیئت دولت کردند.

حال حسن روحانی با دعوت اصلاح طلبان به نظر می رسد تا مرگی را که به آنان تحمیل کرده، با تب القایی راضی نگه دارد. از دلایل دیگر این اقدام مانور تبلیغاتی گسترده و با یک تیر دو نشان زدن در ارتباط با مساله ارزی اخیر است.

به نظر می رسد با توجه به مشی کلی اصلاح طلبان، آنان بر خلاف سلبریتی هایی که مهمانی افطار رییس جمهور را تحریم کردند، چنین نکنند و به سرعت دعوت وی را اجابت نمایند چراکه تصور می کنند رساندن کوچکترین پیام به رییس جمهوری که هیچ واکنشی نسبت به تحولات نشان نمی دهد و پاسخگوی حتی وزرای خود نیست، خود به تنهایی بزرگ است!

هنگامه شهیدی مورخ هشتم اپریل 2018 در یک رشته توییت، نوع زندگی روحانی را اشرافی خواند و اعلام کرده بود وی در خانه خود دائما با استخر شخصی اش خو گرفته و حتی مشاورین و وزرای او نمی توانند با وی ارتباط برقرار کنند.

خانم شهیدی در این خصوص گفته بود وی ساعت 10 صبح به محل کار می رود و زودتر از ساعت 4 باز می گردد.

اصلاح طلبان نیز در روزنامه های خود که روزنامه کیهان آنها را "روزنامه های زنجیره ای" می خواند، دائما سرمقاله ها و گزارشاتی را مبنی بر پشت کردن روحانی به آنها منتشر می کنند.

اصلاح طلبان به شدت تمایل به این موضوع دارند که جلساتی مشابه جلسات امروز دائما تکرار شود و روحانی از آنها برای پیشبرد امور کشور مشورت بگیرد اما به نظر می رسد جلسه امروز یک جلسه کاملا تبلیغاتی و برای ارضاء نسبی فعالین اصلاح طلب باشد تا آنان بتوانند برای مدتی روزنامه های خود را با تیترهای درشت، بولد کنند اما اینکه گفته هایی که حتی در این جلسه مطرح خواهد شد چقدر می تواند راهکاری برای حل مشکلات کشور باشد بسیار مبهم است.

در همین خصوص گفته شده که حسن روحانی به زودی با اصولگرایان نیز جلسه ای مشابه همین جلسه خواهد داشت.

وعده جلسه گذاشتن با اصولگرایان در حالی مطرح می شود که هنوز وضعیت جلسه امروز اصلاح طلبان با رییس جمهور مشخص نیست اما آنقدر روحانی خود را به تندروها نزدیک کرده است که درج خبری این چنینی حتما می بایست به همراه اعلام وعده برای دیدار با تندروها هم باشد!

 

مقاله

شبکه های اجتماعی

بایگانی


Top