آخرین اخبار

آبجو در بطری دلستر و مرگ های بیشتر

بر اساس آخرین گزارشات دریافتی از دو بیمارستان لقمان و مسیح دانشوری تعداد افراد فوت شده بر اثر استفاده از مشروبات الکلی بسیار بیشتر از آن چیزی است که رسانه های حکومتی اعلام می کنند.

7 ماه قبل
بیان
A- A A+

بر اساس آخرین گزارشات دریافتی از دو بیمارستان لقمان و مسیح دانشوری تعداد افراد فوت شده بر اثر استفاده از مشروبات الکلی بسیار بیشتر از آن چیزی است که رسانه های حکومتی اعلام می کنند.

بر همین اساس تنها از روز گذشته تا امروز بیمارستان لقمان پذیرای قربانیانی بود که ظرف 24 ساعت گذشته تعداد 59 نفر از آنان فوت شده اند.

مشروبات الکلی دست ساز که این روزها به صورت گسترده در تمام ایران توزیع شده و جان هموطنان را گرفته است اگرچه پلیس اعلام نموده بود ساخت آنها کار افراد خانه و مشخصا دو نفری بود که در بندرعباس دستگیر شده اند، اما با بازداشت آنها، شبکه فروش گویا همچنان به کار خود ادامه می دهد و این نشان از این موضوع دارد که همچنان این مشروبات تولید می شوند.

متانول یا متیل الکل یا الکل متیلیک یا الکل چوب که ساده ترین نوع الکل هاست با فرمول شیمیایی CH3OH شناخته می شود و این نوع الکل هم اکنون با ترکیب اتانول به دست خریداران می رسد.

پیشتر وزارت صمت دولت روحانی واردات 1339 قلم کالا از جمله ودکا و ویسکی را مشخصا توسط کارتل های سپاه وارد کشور می شدند، ممنوع اعلام کرد و حال با وجود توزیع گسترده این نوع مشروبات، به نظر می رسد سپاه پاسداران در صدد انتقام گیری از دولت با به قتل رساندن مردم است.

تحلیل ها حکایت از این دارد که با این اقدام، فشارها بر دولت افزایش یافته تا واردات این قلم کالا هرچند روی کاغذ به صورت "قاچاق" اما در عمل به شکل فراقانونی مجددا آزاد بشود.

به طور قطع می باید در انتظار انتشار اخبار از جانب رسانه های وابسته به سپاه مبنی بر مرگ بیشتر هم وطنان باشیم چراکه خبرگزاری های وابسته به دولت احتمالا با شناسایی این حیله سپاه از انتشار بیشتر اخبار قربانیان فوت شده آگاه شده اند.

همچنین به نظر می رسد فروش مشروبات الکلی طعم دار در سوپرمارکتها که در سال 1391 خبرساز شده بودند، حال به نوع دیگری عرضه می شوند. هم اکنون مشروبات الکلی که با آرم شرکت بهنوش در ایران توزیع می شوند به صورت گسترده تر در حال فروش است. این نوع آبجوها به صورت پلمپ شده در مغازه ها موجود است و با قیمتی حدودا 30 هزار تومان به فروش می رسد. در میان مردم این موضوع دهان به دهان می گشت که این آبجوها توسط شرکت بهنوش و برای سفارتخانه ها تامین می شود!

دی ماه سال گذشته شرکت بهنوش طی اطلاعیه ای اعلام کرده بود این آبجوها هیچ ارتباطی با این شرکت نداشته و مسئولیت حوادث ناشی از مصرف آنها بر عهده مصرف کننده است!

در همین رابطه و در خصوص فشارهای سپاه بر وزارت صمت دولت روحانی، دائما بر طبل استیضاح محمد شریعتمداری وزیر صنعت معدن و تجارت کوبیده می شود و آخرین اخبار حکایت از این دارد که اگر وی تا فردا مورخ 17 مهر خود را به کمیسیون صنایع مجلس معرفی نکند، استیضاح وی قطعی خواهد بود.

به نظر می رسد فشارها بر روی محمد شریعتمداری تا جایی پیش برود که وی یا خود استعفا دهد و یا در نهایت با رای عدم اعتماد، برکنار شود.

 

مقاله

شبکه های اجتماعی

بایگانی


Top