آخرین اخبار

ارزان تر شدن جان آدمی در ایران؛ کودکان اضافه می شوند

اگر در کارخانه هیولاها، روزی تصمیم بر این بود که کودکان را برای پر کردن کپسول های انرژی شهر، بترسانند، حتما روزی بنا بر این شد که نیازی به ترساندن کودکان نیست و می توان کپسول های شادی و با انرژی را با خنداندن آنها پر کرد.

7 ماه قبل
بیان
A- A A+

به سرزمین هیولاهایی تبدیل می شویم که هیچ شباهتی به انیمیشن های جذاب و دوست داشتنی "کارخانه هیولاها" ندارد.

اگر در کارخانه هیولاها، روزی تصمیم بر این بود که کودکان را برای پر کردن کپسول های انرژی شهر، بترسانند، حتما روزی بنا بر این شد که نیازی به ترساندن کودکان نیست و می توان کپسول های شادی و با انرژی را با خنداندن آنها پر کرد.

این تمام قصه رفرم و اصلاحات در مجموعه "کارخانه هیولاها" بود.

در بدترین حالت ممکن در انیمیشن هایی از این دست، کودکان می ترسیدند و خبری از اضطراب و مرگ به شکلی که امروز در کشور خود شاهد هستیم وجود نداشت. اگر کودکان در یک انیمیشن می ترسیدند، در ایران امروز این ترس و اضطراب و غم، ابدی شده است و همگان را در بر گرفته و مردم را خمیر می کند.

گفتن این جمله که "دلت را بگذار کنار دل من" برای کسی که آسیب جدی از مرگ فرزند دیده بسیار راحت شده است. دعوت خانواده ها به آرامش و انفعال و در کنار اینها، خاموش کردن دهان های معترضشان برنامه ریزی شده است.

هنوز بحث های جدی در خصوص دختر کردستان -دنیا ویسی- داغ است که فرزندان آذربایجانی نیز با مرگ خود، خانواده هایشان را عزادار کردند. اعلام "افزایش شماره جان باختگان" در پی واژگونی اتوبوس حامل آنان در کنار اعلام اخباری همچون واژگونی اتوبوس راهیان نور در نقاط مختلف کشور، پی در پی انفعال را بر می انگیزاند و هیچ خبرنگاری به سراغ مادران و پدران داغدار نمی رود.

این مادران و پدران در سوگ فرزندان خود اشک های داغی می ریزند و طبق عرف و عادت، از شهر و روستاهای اطراف سیل جمعیتی است که به محله آنان برای گفتن تسلیت گسیل می شوند.

در هیچ یک از این سرازیر شدن ها خبری از اعتراض نیست. اعتراض به جاده های ناایمن، اعتراض به حضور بیمارانی که به یک دختر بچه تجاوز می کنند و سپس با آهن به سر او ضربه می زنند تا بمیرد، اعتراض به وسایل نقلیه ناکارآمد…!

این سرزمین هیولاهایی است که دیگر حتی با ترساندن کودکان، کپسول های انرژی شهر پر نمی شود و باید به مرگ تبدیل شود. در مجموعه کتابهای "نبرد با شیاطین" نوشته دارن شان، شخصیتی با نام "لرد لاس" وجود داشت که اگرچه می توانست بسیاری از قربانیان خود را به قتل برساند اما چنین نمی کرد و تنها با ایجاد ترس در دل قربانیان خود، از آنان تغذیه می نمود.

لردلاس های حاکم بر ایران امروز نه با ترس که با مرگ است که ارضا می شوند. آنها اعدام می کنند، با پراید و گازوییلی که بر سطح جاده ها می ریزند به قتل می رسانند، تجاوز با شیشه نوشابه را منفک از تجاوز با آلت تناسلی می دانند و خبر مرگ را به راحتی هرچه تمام تر منتشر می کنند. اما امان از روزی که یکی از "آیات عظام" پس از 90 و چند سال "عمر با عزت" سر بر زمین بگذارد؛ همه می دانیم چه خواهد شد!

 

مقاله

شبکه های اجتماعی

بایگانی


Top