آخرین اخبار

اعدام فله ای

ماشین کشتار قوه قضاییه با کمی تغییر جهت، توجه خود را معطوف به افرادی کرده است که با ترفندهای گوناگون توانسته اند از راه معاملات به "سلطان" در هر حوزه ای تبدیل شوند.

6 ماه قبل
بیان
A- A A+

ماشین کشتار قوه قضاییه با کمی تغییر جهت، توجه خود را معطوف به افرادی کرده است که با ترفندهای گوناگون توانسته اند از راه معاملات به "سلطان" در هر حوزه ای تبدیل شوند.

یک بازرگان برجسته ایرانی که با عنوان "سلطان قیر" شناخته می شود، به دلیل رشوه خواری و فساد اعدام شد.

حمیدرضا باقری درمنی به اتهام جعل اسناد دولتی در دادگاهی گناهکار شناخته شد.

در اتهامات مطرح شده علیه آقای باقری درمنی، افساد فی الارض از طریق کلاهبرداری با ایجاد شبکه چند نفری با وصف سردستگی از شرکت نفت جی به میزان ۳۲۲ میلیون و ۳۴۳ هزار و ۳۳۶ کیلوگرم قیر، مشارکت در شروع کلاهبرداری از شرکت بیمه ایران با وصف سردستگی، مشارکت در کلاهبرداری با ایجاد شبکه چند نفری از بانک ملی ایران با وصف سردستگی دیده می‌شود.

ماه قبل از یک بازاری بازار ارز و سکه به نام وحید مظلومین با لقب "سلطان سکه" به اتهام نگهداری ۲ تن سکه طلا به اعدام محکوم و حکم وی به سرعت اجرا شد.

پیش از آغاز اعدام ها صادق لاریجانی با ارسال نامه ای به علی خامنه ای، خواستار این شد که رسیدگی به وضعیت "مفسدان اقتصادی" سرعت داده شود. خامنه ای نیز با ارسال یک جوابیه این درخواست را تایید کرد. تاییدیه ای که به عنوان حکم قتل و کشتار فعالین بازار برداشت می شود.

بر اساس گزارش خبرگزاری میزان (وابسته به قوه قضاییه) آقای درمنی اقدام به خرید ۳۰۰ هزار تن قیر با ارزش بیش از ۱۰۰ میلیون دلار (79 میلیون پوند) از طریق "تقلب، جعل و رشوه دادن" خریداره است. او در آگوست ۲۰۱۴ دستگیر شد.

خبر اجرای اعدام او از تلویزیون دولتی ایران با پخش یک موسیقی اکشن در پس زمینه اعلام شد. کاری که معمولا تلویزیون ایران برای مجرمینی که قصد تخریب کامل وجهه و چهره آنها را دارد انجام می دهد.

اینگونه به نظر می رسد که ماشین کشتار فعالین بازارهای اقتصادی گاها با سه دهه سابقه فعالیت در بازار همچنان فعال است و این روند جهت کنترل وضعیت بازار صورت می گیرد.

جمهوری اسلامی به طور کل معتقد است نوسانات بازار معلول اقدامات برخی افراد است و با اعدام این افراد می توان وضعیت را به حالت عادی بازگرداند.

 

مقاله

شبکه های اجتماعی

بایگانی


Top