آخرین اخبار

سیاست هاشمی زدایی و مرگ دانشجویان دانشگاه آزاد

عدم اجرای برخی پروژه ها به قیمت جان انسان ها تمام می شود. پروژه هایی که مربوط به جان افراد می شوند، نه به عنوان یک آپشن که به عنوان یک نیاز برای جلوگیری از مرگ انسان ها است.

6 ماه قبل
بیان
A- A A+

عدم اجرای برخی پروژه ها به قیمت جان انسان ها تمام می شود. پروژه هایی که مربوط به جان افراد می شوند، نه به عنوان یک آپشن که به عنوان یک نیاز برای جلوگیری از مرگ انسان ها است.

پروژه هایی نظیر خرید چند هزار بخاری گازی استاندارد برای مدارس، استفاده از وایت برد به جای گچ و تخته و حالا پروژه تله کابین در مسیر ۷ کیلومتری دانشگاه حصارک!

بارها بازی های سیاسی در ایران و چشم و همچشمی ها باعث مرگ مردم شده است. در آخرین مورد این حوادث، مرگ ۱۰ نفر از دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تنها به خاطر یک جابه جایی در این دانشگاه رقم خورد.

تحقیقات نشان داده که از سال ۱۳۹۲ پروژه ای تحت عنوان حمل و نقل کابلی (تله کابین) از دانشگاه تا مراکز دیگر حمل و نقل شهری طراحی شد که تنها ۳ ماه تا تکمیل آن زمان باقی مانده بود. اما با تغییرات مدیریتی در کادرهای دانشگاه آزاد، این پروژه نیمه کاره تمام شد.

با احداث این شبکه حمل و نقل به جز ایجاد یک منطقه گردشگری و تفریحی که منجر به سودآوری برای دانشگاه می شد، مسیر هفت کیلومتری پر پیچ و خم و بسیار زمان بر که با اتوبوس طی می شود، به ۱۸۰۰ متر کاهش می یافت.

لازم است مسئولین امر و افرادی که این پروژه را متوقف کردند به طور جدی مورد بازخواست قرار گیرند.

پروژه فوق با همکاری دوپل مایر معتبرترین سازنده تله کابین در جهان و شرکت تام ایران خودرو به عنوان تامین کننده تجهیزات این سامانه انتخاب شدند.

جنجال های رسانه ای افرادی چون حسن عباسی در حمله به خاندان هاشمی رفسنجانی اکنون منجر به گرفته شدن جان انسان شده است. اگر این پروژه راه اندازی می شد، بعید نبود این افراد در صفحات شبکه های اجتماعی ظاهر شوند و از نئولیبرالیسم رفسنجانی انتقاد کنند. آنها می گفتند که این افراد برای منفعت شخصی و در حالی که فلان منطقه در کشور نان برای خوردن ندارند، برای چند دانشجوی دانشگاه آزاد تله کابین زده اند.

اما اکنون که به خاطر همین سخنان و قبضه کردن دانشگاه آزاد اسلامی، تکنوکرات ها به گوشه ای رانده شده اند و نتیجه آن، به جز اتلاف وقت دانشجویان و اساتید در گذر از این پیچ و خم های جاده ای، "مرگ" آنها را به همراه داشته است، چه پاسخی خواهند داد؟

موارد این چنینی نه تنها در تهران که در بسیاری از نقاط دیگر کشور نیز وجود دارد و احزاب و افراد اصولگرا، تمام تلاش خود را صرفا بر روی پروژه هاشمی زدایی گذاشته بودند.

 

مقاله

شبکه های اجتماعی

بایگانی


Top