آخرین اخبار

مسیح علینژاد شیاد است؛ شما چه کاری برای اسماعیل می کنید؟

آقای نادر فتوره چی، پژوهشگر و جامعه شناس و یکی از افشاکنندگان فساد مالی بخش هایی از جمهوری اسلامی هستند. احتمالا ماجرای افشای فساد و رانتخواری رییس سازمان خصوصی سازی (عبدالله پوری حسینی) به نام ایشان رقم خورد.

6 ماه قبل
بیان
A- A A+

این هم از آن کارهایی است که بعضا مخالفین بعضی از بخش های جمهوری اسلامی یاد گرفته اند؛ انتقاد به شدیدترین شکل ممکن به سایر مخالفان!

آقای نادر فتوره چی، پژوهشگر و جامعه شناس و یکی از افشاکنندگان فساد مالی بخش هایی از جمهوری اسلامی هستند. احتمالا ماجرای افشای فساد و رانتخواری رییس سازمان خصوصی سازی (عبدالله پوری حسینی) به نام ایشان رقم خورد.

این درست است که هوشیاری خبرنگار خبرگزاری فارس در نوع سوال پرسیدن از حیدری کرد زنگنه- رییس اسبق سازمان خصوصی‌سازی- باعث افشای خرید مجتمع گوشت اردبیل توسط رییس مستعفی سازمان خصوصی سازی شد اما خبر را با صراحت آقای نادر فتوره چی در یک توییت اعلام کرد که به صورت گسترده پخش شد.

اما افشای این نوع فسادها باعث نمی شود افراد بیایند و احتمالا برای تطهیر خود و یکی به نعل و یکی به میخ زدن، سایرین را مورد ضرب و شتم مجازی قرار دهند.

در تازه ترین مورد مربوط به درگیری مجازی نادر فتوره چی با مسیح علی نژاد، وی خانم علی نژاد را «کفتار»ی خواند که از «موسسات مرتبط با لابی جمهوری اسلامی» پول می گیرد تا «چشم دخترخاله هایش در قمی کلا» را در بیاورد.

فتوره چی برای اتهاماتی که به علی نژاد زده مدرکی ارائه نداده است و به نظر می رسد این بیشتر تحلیل او از کارهای وی است.

مساله از آنجا شدت گرفت که مسیح علی نژاد در یک توییت اعلام کرد که اسماعیل بخشی، فعال کارگری کار خود را انجام داد و حالا نوبت ماست که راه او را ادامه دهیم.

همین توییت باعث شد تا فتوره چی، علی نژاد را مورد شدیدترین حملات قرار دهد و او را "شیاد قمی کلایی" بخواند.

به اعتقاد آقای فتوره چی و همفکران او، افرادی چون مسیح علی نژاد با نام مبارزان داخل کشور تجارت می کنند و به نام آنها کتاب می نویسند تا فروش کند و «دلار» بیشتر به دست آورد.

این منتقدین مصادره حرکت "دختران خیابان انقلاب" را هم در راستای اهداف منفعت طلبانه و شخصی مسیح علی نژاد می بینند.

در سوی مقابل اما طرفداران حرکت دختران خیابان انقلاب می گویند مسیح علی نژاد صدای آنها شده است. شیما بابایی و شاپرک شجری زاده صراحتا کمپین چهارشنبه های سفید که توسط علی نژاد راه اندازی شده را حمایت کرده اند.

همچنین ارسال ویدیوهایی که هر هفته از نقاط مختلف کشور برای کمپین چهارشنبه های سفید یا نه به حجاب اجباری و یا دوربین ما، اسلحه ما ارسال می شود، می تواند نشان دهنده این باشد که عملا مصادره ای وجود ندارد.

این مساله که هرکسی شناخته و از طریق او، صدای بخشی از جامعه شنیده شد مزدور حکومت است به نظر یکی از گزینه های مناسب برای جمهوری اسلامی است.

انتقادات آقای فتوره چی به افراد در حالیست که خود مبارزین همچون اسماعیل بخشی در حال مبارزه صنفی با نظام هستند و انتقادی به اقدامات خبرنگارانی که صدای آنها می شوند ندارند.

شاید هدف قرار دادن اصل نظام و ولایت فقیهی که باعث جدا افتادن افراد از یکدیگر شده، راهکاری است که دوستان آقای فتوره چی و خود ایشان می توانند به آن فکر کنند. اما به هر حال هیچ کس حق خاموش کردن صدای دیگری را ندارد و نادر فتوره چی ها می توانند باز هم بنویسند.

 

مقاله

شبکه های اجتماعی

بایگانی


Top