آخرین اخبار

فتنه تغلب چگونه به چاپ سوم رسید؟

گردآورندگان کتاب فتنه تغلب سرمست از به چاپ سوم رسیدن کتابشان، آن را در بوق و کرنا می کنند. خبرگزاری ایسنا در یک خبر تبلیغاتی با روتیتر تبلیغاتی دیگری اعلام کرد که تنها یک هفته پس از انتشار، این کتاب به چاپ سوم رسید. چگونه فتنه تغلب را به چاپ سوم رساندند؟

6 ماه قبل
بیان
A- A A+

گردآورندگان کتاب «فتنه تغلب» سرمست از به چاپ سوم رسیدن کتابشان، آن را در بوق و کرنا می کنند.

خبرگزاری ایسنا در یک خبر تبلیغاتی با روتیتر تبلیغاتی دیگری اعلام کرد که تنها یک هفته پس از انتشار، این کتاب به چاپ سوم رسید.

چگونه فتنه تغلب را به چاپ سوم رساندند؟

هنر فروشندگان و گردآورندگان این کتاب در بازی روانی تبلیغاتی برای این کتاب به ساده لوحانه ترین شکل ممکن پیش رفته است. به طوری که نگاهی بسیار ساده به آمار تیراژ کتاب و گفته های مصطفی غفاری (گردآورنده) نشان می دهد چه کار سخیفی انجام شده است.

مصطفی غفاری، نایاب شدن چاپ های اول و دوم کتابش را پاسخ مردم به فضاسازی های مسموم تبلیغاتی می داند.

موضوع آنجایی که اهمیت پیدا می کند که خواننده بداند مجموع تیراژ اول و دوم این کتاب تنها ۴۰۰۰ نسخه بوده است.

قدس آنلاین پیش از انتشار این کتاب در بازار نوشته بود چاپ اول این کتاب در تیراژ ۲۰۰۰ تایی و به قیمت ۳۲۰۰۰ تومان عرضه می شود.

هر نویسنده ای در ایران با بضاعت بسیار پایین مالی هم می داند که وقتی کتابش از زیر چاپ بیرون می آید، تعدادی را خودش جهت هدیه دادن به اقوام بر می دارد.

به فرض آنکه نویسنده هیچ یک را برنداشته باشد، نایاب شدن ۲۰۰۰ جلد کتاب موضوع عجیبی در ایران نیست که انتشارات انقلاب اسلامی از آن خوشحال باشد.

جالب تر اینکه این کتاب در فروشگاه های بزرگی همچون شهر کتاب تهران موجود نیست و به طور کل عرضه نشده است.

رپورتاژهای تبلیغاتی پیش از چاپ کتاب هم خوانندگان احتمالی را به وبسایت شخصی علی خامنه ای جهت خرید ارجاع می دادند. مشخص است در چنین شرایطی اصولا کتاب در بازار بزرگ کتاب نایاب می شود چراکه از ابتدا این کتاب با این تعداد تیراژ، اصولا در اختیار کتاب فروشی ها قرار نگرفته یا فروشندگان از پذیرش آن سر باز زده اند.

«فتنه تغلب» شرح گفته های یک جانبه علی خامنه ای و همفکران اوست که به عنوان ناگفته های انتخابات ۸۸ در اختیار برخی قرار گرفته است.

به نظر می رسد این مدل خبر نویسی در حالی که همه اعداد و ارقام کاملا مشخص و روشن است، تنها برای ارسال نسخه ای از آن به دست شخص علی خامنه ای است تا رضایت وی جلب شود.

لازم به توضیح است در حالی که تعداد صفحات کتاب در چاپ اول، ۶۴۰ برگ اعلام شده بود، این تعداد در چاپ سوم به ۵۲۵ صفحه رسیده است.

 

مقاله

شبکه های اجتماعی

بایگانی


Top