آخرین اخبار

دموکراسی دینی یک طلبه دیگر را هم ممنوع التصویر کرد

انتقادهایش تاب آورده نشد و ممنوع التصویرش کردند به این دلیل که حرف هایش شان مجلس را زیر سوال می برد. عضو هیأت رئیسه مجلس در صف نخست و مقابل یک روحانی منتقد ایستاد تا به پشتوانه مجلسیان صدای یک نفر را ببندد.

6 ماه قبل
بیان
A- A A+

یک صفحه اینستاگرام دارد و صحبت هایش در کانال تلگرام خودش و کانال های دیگر دست به دست می شود. فریاد می زند و همه را با چوب انتقاد می زند.

انتقادهایش تاب آورده نشد و ممنوع التصویرش کردند به این دلیل که حرف هایش شان مجلس را زیر سوال می برد.

عضو هیأت رئیسه مجلس در صف نخست و مقابل یک روحانی منتقد ایستاد تا به پشتوانه مجلسیان صدای یک نفر را ببندد.

اکبر رنجبرزاده نماینده مردم اسدآباد و عضو هیأت رئیسه شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس، در تشریح جزئیات نشست مدیران صداوسیما و تهیه کننده برنامه «فرمول یک» با برخی نمایندگان در مجلس، اظهار داشت: در این جلسه بحثی که مطرح شد این بود که به هر حال در برخی از برنامه‌های صدا و سیما از جمله برنامه‌ای که در آن صحبت‌هایی از آقای زائری درباره مجلس و نمایندگان آن بحث شده بود، کلام نامناسبی پخش می‌شود.

همین لفظ «کلام نامناسب» کافی بود تا احترام مجلس حتی با زور همچنان حفظ شود.

مساله "محترم بودن مجلس" و "محترم بودن نمایندگان مجلس" جای پرسش بسیار دارد. اینکه نمایندگان مجلس را در زمان خطاب باید با عناوینی مثل "نماینده محترم فارس" یا "رئیس محترم مجلس شورای اسلامی" صدا زد معلوم نیست از کدام قانون و آیین نامه می آید.

آنچه که مشخص است این است که این نمایندگان تاب هیچ انتقادی را ندارند و برای خود شان و مقامی قائل شده اند که گویی از رای شان را از خداوند گرفته اند نه آنکه مردم آنها را به آنجا فرستاده باشند.

پیش از این نیز در جریان جر و بحث میان نماینده سراوان با مامور گمرک، نمایندگان به اتفاق هیئت رییسه و رییس مجلس دور یکدیگر گرد آمدند تا کارمند خاطی را مجازات کنند.

به نظر می رسد به هیچ یک از نهادهای رسمی و غیر رسمی (موازی ها) در جمهوری اسلامی نمی توان کوچکترین انتقادی کرد و هر انتقادی مساوی با ممنوع الکاری، ممنوع التصویری، ممنوع المنبری و زندان و شکنجه باشد.

یکی از آخرین روحانیونی که از مجموعه حکومت انتقاد کرده بود، آیت الله بروجردی بود که پس از تحمل سالها شکنجه و زندان، در خانه خود محصور شده است.

از دیگر منتقدین به نظام حاکم که ردای روحانیت بر تن دارند می توان به آیت الله منتظری، حجت الاسلام کروبی و سید حسن طباطبایی قمی اشاره کرد که در همه موارد حبس خانگی تجویز نخست حاکمان اسلامی بوده است.

حالا فردی که تا پیش از این "استاد" خطاب می شد و گفته هایش در تعریف از رهبر جمهوری اسلامی توسط افسران جنگ نرم پخش می شد، یک شبه ورق را برگشت خورده می بیند و در صورت ادامه، بعید نیست که به سرنوشت اسلاف خود دچار شود.

 

مقاله

شبکه های اجتماعی

بایگانی


Top