آخرین اخبار

جهانگیری فساد گسترده در جمهوری اسلامی را تایید کرد

در آستانه چهل سالگی انقلاب اسلامی، معاون اول رییس جمهور تلویحا تایید کرد که دامن حکومت به فساد آلوده است و باید پاک شود.

7 ماه قبل
بیان
A- A A+

در آستانه چهل سالگی انقلاب اسلامی، معاون اول رییس جمهور تلویحا تایید کرد که دامن حکومت به فساد آلوده است و باید پاک شود.

به گزارش ایسنا، اسحاق جهانگیری در آئین افتتاح کارخانه فولادسازی بردسیر با بیان این که جشن‌های انقلاب از حساسیت ویژه ای برخوردار هستند، گفت: تاکنون آمریکا در دشمنی با ایران از هیچ اقدامی کوتاه نیامده و سدهای زیادی بر سر راه انقلاب اسلامی برای نرسیدن به اهداف خود ایجاد کرده است.

جهانگیری در حالی به راحتی از جشن های انقلاب که هر ساله با هزینه های گزاف برگزار می شود، صحبت می کند که آخرین شاه ایران تنها به خاطر برگزاری یک جشن به نام "جشن های ۲۵۰۰ ساله" مورد انتقاد بوده و هست.

اسحاق جهانگیری در خصوص رانتخواری برخی افراد دولتی و همدستی آنها با افراد غیر دولتی نیز گفت: ممکن است چند رانت خوار خود را وارد سیستم دولتی یا بخش خصوصی کنند؛ اما ما وظیفه داریم که چنین افرادی را شناسایی و از سیستم حذف کنیم و از زمانی که مدیری از وجود چنین فردی در سیستم خود اطلاع پیدا کرد و اقدام برای حذف آن نکند، پنداشت ما این است که این مدیر با آن رانت‌خوار همدست است، پس باید به گونه ای رفتار کنیم که دامن جمهوری اسلامی را از فساد پاک کنیم.

این صحبت ها از زبان فردی بیرون می آید که یکی از نزدیک ترین افراد به او، مهدی جهانگیری برادر وی به دلیل فساد در گروه مالی گردشگری به زندان رفته است.

فردی که تلاش جدی برای آزادی او کرده است، قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران بوده است.

محمود احمدی نژاد در آخرین نامه ای که به قاسم سلیمانی در آبان ۹۷ نوشته بود، وی را مسئول مستقیم پیگیری روند آزادی برادر معاون رئیس جمهور دانسته بود.

آقای سلیمانی تا کنون به این نامه واکنش نشان نداده است.

به گفته عباس جعفری دولت آبادی، دادستان تهران در تیرماه سال جاری، مهدی جهانگیری به قید وثیقه آزاد شده است.

مرداد ماه ۱۳۹۶ شایعاتی مبنی بر استعفای شخص اسحاق جهانگیری منتشر شده بود که وی آنها را تکذیب کرد.

همچنین وی که پیشتر نقش اهرم را در انتخابات ۹۶ بازی کرده بود، در آخرین اظهاراتش بر لزوم برپایی راهپیمایی ۲۲ بهمن تاکید کرده بود.

از جهانگیری در برخی رسانه های اصولگرا با عنوان "کاندیدای پوششی" نیز یاد می شود.

این نخستین بار نیست که جهانگیری در خصوص فساد در رده های بالای مدیریتی کشور اطلاع رسانی می کند. در مرداد ۹۶ او در بازدید از خبرگزاری ایرنا گفت: «در دوره‌ای که می‌شد و می‌بایست جلوی فساد را می‌گرفتند، نگرفتند و برخی مسوولین کشور را آلوده کردند».

معاون اول رییس جمهور ادامه داد: فساد «بزرگ شده و به برخی مسئولین بالای کشور رسیده است».

پیشتر نیز محمد جواد ظریف در خصوص فساد و پولشویی گسترده در جمهوری اسلامی اطلاع رسانی کرده بود.

گفته های جهانگیری در حالی مطرح می شود که نه تنها برادر او که حسین فریدون، برادر حسن روحانی نیز به علت فساد مالی بازداشت شده است.

 

مقاله

شبکه های اجتماعی

بایگانی


Top