آخرین اخبار

همچنان وضعیت همین هست که است تا وقتی مردم تحمل کنند

بیژن نامدار زنگنه در آخرین اظهار نظر خود در خصوص افزایش قیمت بنزین در پاسخ به خبرنگاری که از او پرسید مردم تا چه زمان باید فشارها را تحمل کنند، با خنده پاسخ داد تا زمانی که می توانند تحمل کنند!

7 ماه قبل
بیان
A- A A+

بیژن نامدار زنگنه در آخرین اظهار نظر خود در خصوص افزایش قیمت بنزین در پاسخ به خبرنگاری که از او پرسید مردم تا چه زمان باید فشارها را تحمل کنند، با خنده پاسخ داد تا زمانی که می توانند تحمل کنند!

پاسخ زنگنه به نظر پیام مهمی به مردم است که تا وقتی شرایط موجود را تحمل می کنند، وضعیت از آنچه که هست بدتر خواهد شد مگر آنکه صدایشان بلند شود.

با این حال زنگنه از حرف خود پشیمان نیست. او مستقیم با مردم صحبت می کند و کاملا آگاهانه پیامی می دهد که می داند حاشیه هایی را برایش به همراه دارد.

اصولا وزرای دولت روحانی با مردم بی پرده تر از هر زمان دیگری سخن می گویند و ابایی از بیان جملاتی نظیر «خودتان رای دادید» و «باید تحمل کنید» ندارند.

پیشتر نیز سیدحسن قاضی زاده هاشمی، وزیر مستعفی دولت روحانی جملات کاملا مشابهی مطرح کرده بود.

او در پاسخ به انتقادات در خصوص عملکرد روحانی، صراحتا گفت: «فعلا مدیریت همین است، شما مردم رأی داده‌اید، رئیس جمهور و مجلس انتخاب کردید و آنان نیز وزیر و مدیر انتخاب کردند، پس بی خود اعصاب، روح و روان همدیگر را آزار ندهیم.»

بی پروایی وزرای روحانی و پرده نپوشاندن در لابلای سخنان آنها، نشان می دهد که دولت فعلی کاملا رک و مستقیم در چشم مردم نگاه می کند و از "همین است که هست" سخن می راند و نگران واکنش ها نیز نیست.

همین رویه به صورت عریان در رفتار سایر وزرا نظیر محمود حجتی نیز دیده می شود. از "یه کم بهش سبوس بدهید" تا نگاه خالی از ذره ای انسان دوستی و مردمداری، نشان می دهد که اصولا این گروه برای راه انداختن کار مردم بر مسند نبوده و تمام بازی را بر مدار قدرت می بینند.

آنها حتی دیگر نمایش هم اجرا نمی کنند و بی پرده سخن می گویند.

در مثالی دیگر محسن رفیقدوست از هیئت امنای بنیاد مستضعفان به راحتی از حقوق ۱۹ میلیون تومانی مدیران بنیاد حمایت می کند و کافی است تا مجری برنامه آن را قیاس با کار کارگر معدن کند تا همانجا برایش به دلیل تبلیغ مرام کمونیستی، پرونده ایجاد شود.

این وضعیت همچنان تکرار شونده است. عدم شفافیت مالی امپراطوری علی خامنه ای، عدم شفافیت کامل مالی آستان قدس رضوی و عدم شفافیت دقیق سپاه پاسداران و همچنین قوه قضاییه، به راحتی راه را برای سایرین باز گذاشته است تا به آنچه که دریافت می کنند نیز راضی نبوده و بیشتر طلب کنند.

خردادماه ۱۳۹۵ در پی یک جنجال خبری از سوی رسانه های نزدیک به سپاه، فیشهای حقوقی مدیران رده نخست کشور منتشر شد و تا مدتها صحبت از همین دریافتی ها بود.

افشاگری های رسانه های فارس، تسنیم و کیهان موجی از خشم را در میان افکار عمومی به همراه داشت.

امروز اما مشخص شده است که حتی در بنیاد مستضعفان نیز وضعیت همین است و از آن دفاع نیز می شود.

 

مقاله

شبکه های اجتماعی

بایگانی


Top