آخرین اخبار

قدیانی: مستبدی که مردم را زندانی می کند قابل اصلاح نیست

ابوالفضل قدیانی عضو سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی، در یادداشت تازه ای که وبسایت کلمه، نزدیک به میرحسین موسوی آن را منتشر کرده است، ضمن بیان اینکه علی خامنه ای اصلاح پذیر نیست نوشت باید تمام نیروها به صورت یکپارچه عمل کنند تا مستبد عقب نشینی کند.

11 ماه قبل
بیان
A- A A+

ابوالفضل قدیانی عضو سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی، در یادداشت تازه ای که وبسایت کلمه، نزدیک به میرحسین موسوی آن را منتشر کرده است، ضمن بیان اینکه علی خامنه ای اصلاح پذیر نیست نوشت باید تمام نیروها به صورت یکپارچه عمل کنند تا مستبد عقب نشینی کند.

وی در واکنش تندی نسبت به بیانیه خامنه ای که به مناسبت ۲۲ بهمن منتشر شد، ضمن مقایسه خامنه ای با گوبلز، وزیر تبلیغات هیتلر نوشت: عجبا رهبر نظامی که قائم به فساد است (در بیانیه‌های قبلی چرایی و چگونگی‌اش را توضیح داده‌ام) و اگر فساد و چپاول و رانت را از او بگیرند تمام ارکانش یکسره از هم می‌پاشد، از مبارزه با فساد دم می‌زند.

خامنه ای در بیانیه بلند خود ضمن تکرار حرف های تکراری در مدت ۳۰ سال رهبری خود از جوانان خواسته بود که آماده باشند و با فساد مبارزه کنند.

علی خامنه ای به گفته برخی مبارزین ملی-مذهبی و اعضای سازمان مجاهدین و حزب مشارکت ایران اسلامی، تن به اصلاح در مقابل مبارزین نخواهد داد.

وی در بیانیه خود گفته بود جمهوری اسلامی قابل اصلاح و نقدپذیر است اما تجدیدنظر پذیر نیست.

رهبر جمهوری اسلامی در حالی که گفته است تجدیدنظر پذیر نیست اما بارها نشان داده است که در مقابل قدرت و فشار خارجی عقب نشینی کرده است و نام آن را "نرمش قهرمانانه" گذاشته است.

اما به گفته آقای قدیانی وی در مقابل مردم ایران به هیچ وجه تجدیدنظر پذیر نیست و تنها با یکپارچگی ملی مبارزین جمهوری خواه، تحول خواه و… وی مجبور به عقب نشینی خواهد شد و تن به رفراندوم خواهد داد.

اما یک نکته در متن آقای قدیانی حائز اهمیت است. وی در حالی که در سراسر یادداشت خود خامنه ای را با گوبلز، سیستم استالین و مائوییسم مقایسه کرد اما عبارت پایانی این نوشته، تمام آنچه را که وی از ابتدا تا انتها آورده است مورد شک قرار می دهد.

قدیانی در حالی که خود را مخالف استبداد نشان می دهد و خامنه ای را نفر اول این استبداد معرفی می کند اما نتیجه رفراندوم را پیشاپیش نیز مشخص کرده است.

متن نوشته او با این پاراگراف شبهه دار پایان می پذیرد: «...در پاسخ باید گفت که همه می‌دانیم که نظام حاکم تن به اصلاح نمی‌دهد و اساسا ساختار حقوقی و واقعی‌اش به گونه‌ای نیست که اصلاح شود. او را باید با مقاومت و ایستادگی مجبور به پذیرش اصلاح ساختاری کرد چه از طریق رفرم و چه از طریق برگزاری رفراندوم. نهایت اصلاحات ساختاری و یا برگزاری رفراندوم نیز مشخص است: جمهوری دموکراتیک سکولار ایران.»

معلوم نیست آقای قدیانی یک رفراندوم را چگونه می بیند که نتیجه آن را هم پیشاپیش مشخص و تعیین می کند.

رفراندوم به معنای همه پرسی است و نتیجه آن را نمی توان مشخص کرد. در صورتی که یک رفراندوم قرار باشد نتیجه آن از پیش معلوم باشد اصولا نیازی به برگزاری رفراندوم نیست.

به نظر می رسد مشخص کردن نوع نظام آینده از جانب قدیانی، نوعی دیکتاتوری به همراه خود دارد.

وی به صورت کاملا علنی اظهار کرده است که نتیجه رفراندوم یک نظام جمهوری، دموکراتیک و سکولار است.

اظهارات وی تفاوت چندانی با گفته های انقلابیون در آغاز حکومت جمهوری اسلامی که تکلیف آن را بدون پرسش از مردم روشن کردند ندارند. "جمهوری اسلامی نه یک کلمه کم و نه یک کلمه زیاد" که توسط روح الله خمینی مطرح شد و بعدها در انتخابات ۸۸ توسط میرحسین موسوی و نزدیکان او تکرار شد.

به نظر می رسد تکرار مشابه آن ۴۰ بعد به شکل زیباتری در جریان است. شاید شعار بعدی «جمهوری دموکراتیک سکولار نه یک کلمه کم و نه یک کلمه زیاد» باشد!

 

مقاله

شبکه های اجتماعی

بایگانی


Top