آخرین اخبار

مبلغ جبران خسارت به سیل زدگان معادل ۵۰ کیلوگرم گوشت

اوج همکاری این نهادها به چند بیانیه، ابراز همدردی و آزاد شدن چند روز مکالمه رایگان در مناطق بود. اکنون رییس بنیاد مسکن کشور می گوید پرداخت پنج میلیون تومان کمک بلاعوض به سیل زدگان لرستان از شنبه ۱۷ فروردین آغاز می شود.

10 ماه قبل
بیان
A- A A+

از رییس جمهور تا فرمانده ارتش و سپاه، همگی متفق القول می گویند که با تمام توان و ظرفیت موجود، به یاری سیل زدگان آمده اند.

اما اوج همکاری این نهادها به چند بیانیه، ابراز همدردی و آزاد شدن چند روز مکالمه رایگان در مناطق بود.

اکنون رییس بنیاد مسکن کشور می گوید پرداخت پنج میلیون تومان کمک بلاعوض به سیل زدگان لرستان از شنبه ۱۷ فروردین آغاز می شود.

مبلغی که بنیاد مسکن در اختیار سیل زدگان استان لرستان می گذارد با توجه به مخارج یک روز عادی در کشور و بدون در نظر گرفتن خساراتی مثل سیل و زلزله شاید حدود ۱ ماه یک خانوار را پاسخگو باشد و این در حالی است که خانواده های بسیار زیادی، زندگی خود را به طور کامل از دست رفته می بینند و از این تعداد بسیار خانواده هایی هستند که تحت پوشش هیچ بیمه ای قرار ندارند.

در همین حال به دلیل حجم خسارت بسیار بالا، حق بیمه خانواده های آسیب دیده از سیل در سال ۹۸ حق بیمه نمی پردازند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، مدیرعامل صندوق اجتماعی بیمه کشاورزان، روستائیان و عشایر مازندران گفت: حق بیمه سیل زدگان زیر پوشش بیمه اجتماعی بخشیده می‌شود.

در خبری دیگر سردار قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس که به تازگی نشان ذوالفقار را از علی خامنه ای به دلیل جنگ در جبهه های عراق و سوریه به دست آورده، اعلام کرده است که به مدت ۱ ماه، وقت خود را در مناطق سیل زده خواهد گذاشت.

ماندن سلیمانی در مناطق سیل زده در حالی رخ می دهد که وی در سال های گذشته و در حالی که مردم ایران در شرایط بسیار سخت اقتصادی به سر می بردند، وقت خود را خرج مردم سوریه و عراق می کرد و همکاران او در داخل در حال هزینه سازی برای مردم ایران بودند.

همچنین بر اساس آخرین نامه سرگشاده محمود احمدی نژاد مورخ آبان ۹۷، قاسم سلیمانی که از وی یک ابر قهرمان در رسانه های داخلی ساخته شد، در حالی که بسیاری از مردم سرپل ذهاب از داشتن کانکس برای گذران زندگی محروم بودند، وی مشغول لابی گری برای آزادی برادر اسحاق جهانگیری بود.

گویا تمام توان جمهوری اسلامی برای رسیدگی به وضعیت سیل زدگان، ارائه ۵۰ کیلوگرم گوشت به هر نفر و بخشیدن حق بیمه تامین اجتماعی است.

لازم به ذکر است پس از گذشت ۱۴ سال از زلزله بم در استان کرمان، هنوز وضعیت این شهر تقریبا بدون تغییر مانده است.

همچنین خرمشهر یکی از شهرهای جنوبی استان خوزستان، پس از گذشت حدود ۳۰ سال از جنگ هنوز در وضعیتی است که چندان تفاوتی با روزهای جنگ ندارد و اتفاقا مقصد نخست سفرهای سیاحتی تحت عنوان "راهیان نور" است.

 

مقاله

شبکه های اجتماعی

بایگانی


Top