آخرین اخبار

آمادگی برای بارش های جدید در کشور

اگر وضعیت زیرساخت هایی که در کل کشور به دلیل مدیریت غلط و چند مدیری ایجاد شده را نادیده بگیریم هرچند که نادیده گرفتنی نیستند، اما مسئولین چنین چیزی را قبول ندارند و در شرایط بحرانی تنها اعلام می کنند که غافلگیر شده اند.

11 ماه قبل
بیان
A- A A+

اگر وضعیت زیرساخت هایی که در کل کشور به دلیل مدیریت غلط و چند مدیری ایجاد شده را نادیده بگیریم هرچند که نادیده گرفتنی نیستند، اما مسئولین چنین چیزی را قبول ندارند و در شرایط بحرانی تنها اعلام می کنند که غافلگیر شده اند.

در حالی که سامانه های هواشناسی به صورت ماهواره ای و دقیق، وضعیت آب و هوای تمام کشورها را حتی با ذکر شهرستان ها و روستاها نیز نشان می دهند، این غافلگیری کمی غیرقابل باور است.

با این حال از هفته گذشته بارها نسبت به در پیش بودن سامانه های جدید بارشی در سراسر کشور هشدارهای لازم داده شد.

با توجه به اینکه مسئولین، زیرسازی غلط و بحران سازی را در ساخت کشور نمی پذیرند، اطلاع رسانی های انجام شده در خصوص بارش های جدید از چند ساعت آینده، قطعا نباید هیچ یک را غافلگیر کند!

به گزارش خبرگزاری دانشجویان، احد وظیفه، مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اعلام اینکه بارش های جدید از امشب آغاز می شود و فردا (۱۹ فروردین) به اوج می رسد گفت: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش یابی هواشناسی امروز (یکشنبه ۱۸ فروردین) در اغلب مناطق کشور به جزء شمال غرب و جنوب شرق، بارش ادامه خواهد داشت که شدت آن در غرب خراسان شمالی، شمال شرق گلستان، و همچنین پاره‌ای از مناطق لرستان، کهگیلویه و بویر احمد و غرب چهار محال و بختیاری است.

همچنین شهر تهران طی چند ساعت آینده تا فردا شب شاهد رعد و برق، طوفان شدید و بارندگی خواهد بود.

اما پلیس راهور که تا ۴۸ ساعت قبل، محور هراز در مازندران را به دلیل ریزش کوه مسدود کرده بود، امروز مجددا آن را باز کرد.

به نظر می رسد عدم هماهنگی دستگاه های مختلف در زمینه هواشناسی، باعث خساراتی جدید در محورهای مواصلاتی کشور باشد.

پلیس راهور به خوبی آگاه به شرایط ناپایدار جوی و همچنین وضعیت خاک در جاده ها است با این حال موفقیت خود را در باز گذاشتن تمام جاده های کشور می بیند.

در حالی که هر لحظه به دلیل خیس بودن معابر جاده ای، سر بودن آنها و همچنین شنی شدن تپه های کنار جاده ها، امکان ریزش وجود دارد که به خودی خود انسداد راه و صدمه زدن به خودروها و سرنشینان آنان را به همراه دارد، باز کردن معابر و انجام اقدامات موقتی، راهکاری خطرناک است که به نتایج آن فکر نمی شود.

 

مقاله

شبکه های اجتماعی

بایگانی


Top