آخرین اخبار

سپاه پاسداران در گوشه رینگ قرار می گیرد

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی امروز و روزهای آینده، دور تازه ای از سخت ترین فشارهای جهانی علیه خود را به چشم خواهد دید.

11 ماه قبل
بیان
A- A A+

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی امروز و روزهای آینده، دور تازه ای از سخت ترین فشارهای جهانی علیه خود را به چشم خواهد دید.

ایالات متحده آمریکا تحت رهبری دونالد ترامپ خود را برای قرار دادن تمامیت ارگان سپاه پاسداران در لیست تروریستی آماده می کند.

اگر چنین اتفاقی بیفتد، این نخستین بار است که یک سازمان نظامی-اقتصادی دولتی به طور کامل در فهرست سازمان های تروریستی قرار می گیرد.

پس از انتشار این خبر، شبه نظامیان ارشد سپاه پاسداران، موضع گیری های تندی علیه آن کردند.

سردار محمدعلی جعفری ملقب به عزیز جعفری، فرمانده کل سپاه پاسداران در پاسخی تهدید آمیز به این اقدام آمریکا گفت نیروهای آمریکایی در منطقه دیگر آرامش نخواهند داشت!

بر اساس گزارش سپاه نیوز، جعفری گفته است: «اگر آمریکایی ها دست به چنین حماقتی بزنند و امنیت ملی ما را به مخاطره بیندازند، مطابق سیاست‌های نظام جمهوری اسلامی ایران اقدامات مقابله به مثل را عملیاتی و در دستور کار قرار خواهیم داد».

مجلس شورای اسلامی سریعا دست به کار شد تا اقدامات متقابل را طرح ریزی و اجرا کند.

حشمت‌الله فلاحت‌پیشه رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دوشنبه ۱۹ فروردین گفت: «طرح گنجاندن نام نظامیان آمریکا در فهرست گروه‌های تروریستی به‌ همراه طرح‌‌های دیگری در دستور کار کمیسیون امنیت ملی مجلس قرار گرفته که این همان طرح حمایت از سپاه پاسداران است. در این طرح نظامیان آمریکایی در منطقه، مترادف با گروه‌های تروریستی نظیر داعش قلمداد می‌شود.»

در صورتی که سپاه پاسداران در لیست گروه های تروریستی قرار بگیرد، تجارت به موی رسیده جمهوری اسلامی از هم گسیخته خواهد شد.

زمانی که صحبت از سپاه پاسداران می شود، آنچه که به ذهن متبادر می گردد، فعالیت های اقتصادی چند زیر مجموعه آن نظیر قرارگاه خاتم الانبیا است.

این در حالیست که سپاه بیش از هزار واحد دارد که هر یک از آنها بدون آنکه شناخته شده باشند، زیر مجموعه ها و شرکت هایی را با خود یدک می کشند که همگی در جهت پیشرفت یک دستگاه نظامی-امنیتی-اقتصادی فعالیت می کنند.

با قرار گرفتن این مجموعه در لیست تروریستی، از این پس تمامی شرکت ها، افراد و موسسات وابسته زیر گروه یک نهاد تروریستی خواهند بود که هیچ یک از کشورها نمی توانند با آن تجارت کنند.

همچنین در خصوص فعالیت های سپاه قدس در خارج از مرزهای ایران، از این پس نظامیان آمریکایی، اسرائیلی و سایر کشورها می بایست شبه نظامیان سپاه را هدف شلیک بگیرند.

در دیگر سوی، حامیان سپاه پاسداران در شبکه های مجازی نظیر فیسبوک، توییتر و اینستاگرام تحت فشار قرار گرفته و سایر کاربران می توانند این اکانت ها را به دلیل تبلیغ و حمایت از یک گروه تروریستی گزارش (ریپورت) کنند.

استفاده از وب سرویس های ایمیلی مثل جی میل، یاهو و AOL نیز برای افراد وابسته به سپاه نیز محدود شده و با این ارگان همچون گروه شبه نظامی داعش برخورد خواهد شد.

فشارهای ایالات متحده آمریکا بر جمهوری اسلامی هر ماه بعد تازه ای به خود گرفته و این امر نشان می دهد که دولت فعلی آمریکا قصد منزوی کردن کامل تهران را در تمام جوانب دارد.

 

مقاله

شبکه های اجتماعی

بایگانی


Top