آخرین اخبار

کودکستانی به بزرگی هرم میدان بهارستان

افرادی که در مجلس شورای اسلامی با رای مردم حضور پیدا کرده اند و رای دهندگانی که فکر آن را هم نمی کردند که نمایندگانشان لباس سپاه پاسداران را بر تن و از یک گروه شبه نظامی دفاع کنند!

10 ماه قبل
بیان
A- A A+

افرادی که در مجلس شورای اسلامی با رای مردم حضور پیدا کرده اند و رای دهندگانی که فکر آن را هم نمی کردند که نمایندگانشان لباس سپاه پاسداران را بر تن و از یک گروه شبه نظامی دفاع کنند!

مجلس شورای اسلامی امروز در سومین روز آغاز به کار خود در سال ۹۸ ظاهر عجیبی پیدا کرده بود. از نمایندگان لیست امید تا تندروترین ها، بی هیچ حرفی، یک دست لباس گروه شبه نظامی سپاه را بر تن کردند و عملا با این کار نشان دادند که قوه مقننه چیزی به جز قانونگذار سپاه نیست.

مجلس قانونگذار که قرار بود عصاره فضائل ملت باشد، در صحن علنی "مرگ بر آمریکا" گفت و یک بار دیگر ثابت کرد تنها تفاوتش با مجلسیان قبلی در این است که "مرگ بر موسوی و کروبی و خاتمی" نمی گوید و جای آن را به "مرگ بر آمریکا" می دهد.

اکنون هر لحظه خبری از مجلس به گوش می رسد که یکی از نمایندگان، سخنی در راستای محکوم کردن ایالات متحده به زبان آورد.

مجلسی که می توانست با حفظ آرامش و خویشتنداری نسبت به وضعیت فوق العاده به وجود آمده موضع گیری کند، تمام کار کشور را به کنار گذاشته و مشغول بررسی طرح های دو و سه فوریتی برای مقابله به مثل است.

در تحلیل شبکه خبر ساعتی پس از اجرای این قانون، حسن عابدینی که با عنوان "کارشناس رسانه" دائما به این شبکه برای ارائه تحلیل های یکسویه دعوت می شود گفت بر طبق قوانین بین المللی، هیچ کشوری نمی تواند قوانین موضوعه داخلی خود را به سایر کشورها تعمیم دهد.

حقوق موضوعه به مجموعه قوانینی گفته می شود که با تصمیم گیری افراد یک جامعه در خصوص یک موضوع فارغ از مسائل ایدئولوژی و طبیعی برای یک منطقه داخلی وضع می گردد.

به محض به پایان بردن جمله عابدینی، مجری هوشمند شبکه خبر جمهوری اسلامی، به شکل تلویحی گفت شورای عالی امنیت ملی نیز دقیقا همان کاری را کرد که کاخ سفید کرده است.

اما رفتار مجلس در حالی که ایران غرق در آب و سیل است بسیار غیر موجه جلوه می کند.

نمایندگان مجلس امروز در ساختمان هرمی مجلس در تهران گل رز به دست می گیرند، پیراهن سپاه می پوشند و مرگ بر آمریکا سر می دهند در حالی که مردم مناطق سیل زده به صدا و سیمای جمهوری اسلامی توجه می کنند تا مشخص شود آیا کمکی شامل حال آنها می شود یا خیر!

اما پاسخ انتقادات آنان به اقدامات سپاه و کمک رسانی دولت به سوریه با برخورد تند استاندار خوزستان مواجه می شود که به مردمی که همه چیز خود را در سیل از دست داده اند انگ ضد انقلابی می زنند.

سپاه پاسداران در یک اقدام هماهنگ به لیست گروه های تروریستی اضافه شد. اکنون وابستگان این نیروی شبه نظامی باید به سرعت خاک دیگر کشورها را ترک کنند.

هرچند که جمهوری اسلامی می گوید اقدامات متقابل در برابر نیروهای آمریکایی انجام می دهد، اما صحنه نبرد جمهوری اسلامی و اسرائیل در سوریه نشان داد که در پایان این نیروهای سپاه هستند که عقب نشینی می کنند.

 

مقاله

شبکه های اجتماعی

بایگانی


Top