آخرین اخبار

نامزد لیست امید: احمق ها نمی دانند همه ایران سپاه است

محمد علی موحدی کرمانی از اعضای راه یافته به مجلس خبرگان رهبری با استفاده از لیست امید، در نماز جمعه روز گذشته تهران ضمن "احمق" خواندن آمریکا گفت که آنها نمی دانند که تمام ایران سپاه است.

11 ماه قبل
بیان
A- A A+

محمد علی موحدی کرمانی از اعضای راه یافته به مجلس خبرگان رهبری با استفاده از لیست امید، در نماز جمعه روز گذشته تهران ضمن "احمق" خواندن آمریکا گفت که آنها نمی دانند که تمام ایران سپاه است.

پروژه هوشمندانه سپاهی کردن تمام ایران، به طور حتم طراحی مشترک ایالات متحده آمریکا و اسرائیل بود که از بیت رهبری تا مجلس شورای اسلامی و فعالان سیاسی ایران را که به طور خاص اصلاح طلبان تشکیل می دهند، هدف قرار داد.

در میانه سیل تخریبگر در ایران، به سرعت و با یک خبر، تمامیت این موضوع فراموش شد و به یکباره تمام فعالان سیاسی اصلاح طلب و حتی آنانی که کمتر شناخته شده هستند، به طرق مختلف خود را سپاهی نشان دادند.

مصطفی تاجزاده، جواد امام، محمود صادقی، محمدرضا عارف، علی ربیعی، علی مطهری و… از جمله افرادی بودند که به عنوان سیاستمدار یا فعال سیاسی نزدیک به جریان اصلاح طلب، حمایت خود را از سپاه پاسداران نشان دادند.

میزان حمایت اصلاح طلبان از سپاه به قدری بود که برخی این نوع حمایتگری را بی سابقه خواندند که حتی اصولگرایان این چنین حمایت نکردند.

به نظر می رسد این حمایت، در راستای یک دست سازی تمام طیف های سیاسی در ایران بود.

بنیامین نتانیاهو چندین بار اعلام کرده بود که محمدجواد ظریف لبخند می زند اما دروغ می گوید.

مایک پمپئو نیز محمدجواد ظریف و حسن روحانی را گرگ هایی خطاب کرد که در لباس میش هستند.

اکنون با نامگذاری سپاه به طور رسمی به یک سازمان تروریستی و اعلام حمایت یک شبه همه گروه ها از سپاه، همه گروه ها و افراد سیاسی یک دست نشان داده شدند.

حال همین افراد که در دوره ای اصرار داشتند که مردم به فهرست امید رای دهند، امروز تندروتر از ایدئولوگ های حکومتی شده اند.

از جمله افرادی که در لیست امید نامش مطرح بود، محمدعلی موحدی کرمانی بود.

وی در نماز جمعه روز گذشته تهران گفت اگر خامنه ای اجازه دهد، تل آویو در اسرائیل با خاک یکسان خواهد شد. تهدید مستقیم و نوعی اعلان جنگ به کشوری دیگر در منطقه خاورمیانه!

او در خطبه های خود، آمریکا را «مادر تروریست»ها خطاب کرد و گفت: «امروز برای تمام مردم دنیا به ویژه ملتهای منطقه ثابت شده مادر تروریست آمریکا است. خود آمریکا و همین ترامپ به صراحت اعلام کردند که آمریکا طالبان را به وجود آورد. آمریکا داعش، النصره و احرار الشام را حمایت کرد. این سپاه پاسداران بود که مولود خبیث آمریکا در منطقه را به فلاکت انداخت و جلوی تحقق خواست آمریکا در منطقه را گرفت.»

کرمانی در حالی سپاه پاسداران را ترمزگیر تروریسم در منطقه معرفی می کند که تنها در ایران، با آنکه یک وزارتخانه برای بخش اطلاعات و امنیت وجود دارد، سپاه پاسداران خود به تنهایی ارگان امنیتی تشکیل داده است و زندانیان بند ۲الف آن، شکنجه های زیادی را تحمل کردند.

با این حال سوالی که مطرح می شود این است که سپاه پاسداران خود را پاسدار انقلابی می داند که از اساس با دو کشور آمریکا و اسرائیل دشمن است!

جمهوری اسلامی خواستار حذف اسرائیل، متحد اصلی ایالات متحده در خاورمیانه است و موشک های خود را با شعارهایی به زبان عبری به آسمان می فرستد.

سوال این است که چنین مجموعه ای اصولا چرا باید به این اقدام آمریکا واکنش نشان دهد؟

پرسش بعدی این است که چرا در حالی که ضدیت با آمریکا از همیشه جدی تر شده است، مساله آمریکا برای جمهوری اسلامی تا به این حد مهم است؟

خشم سپاه از اقدام آمریکا در شرایطی که اروپا واکنشی به این اقدام تا کنون نشان نداده قابل توجه است و نشان می دهد برای تمامیت حکومت ایران، آمریکا و سیاست های اتخاذ شده توسط دولتمردان این کشور بسیار حائز است.

جمهوری اسلامی برخلاف آنچه که می گوید در غرب آسیا، عراق، سوریه، یمن و بحرین شکست خورده است.

عراق را به دلیل نفوذ آمریکایی ها از دست داده است؛ سوریه نیز به دلیل همسایگی با اسرائیل زیر فشار قرار دارد و بحرین نیز به دلیل فشار دولت مرکزی و عربستان سعودی بر شیعیان، از ماجراجویی های ایران کمی رها شد.

حال به نظر می رسد آخرین ضربه از جانب کشورهای غربی به سپاه پاسداران، باعث شود که این مجموعه عظیم نظامی-اقتصادی-سیاسی از هم فرو بپاشد یا در شکل دیگر، اقدام به پنجه اندازی کرده و قدرت را یک دست به نام خود بزند.

 

مقاله

شبکه های اجتماعی

بایگانی


Top