آخرین اخبار

هلال احمر چرا به دلار نیاز دارد؟

هلال احمر گزارش داده است که تا کنون حدود صد میلیارد تومان وجه نقد از مردم ایران به حساب این سازمان واریز شده است. علی اصغر پیوندی، رییس سازمان، ضمن اعلام این مطلب گفت که یک دلار یا یک یورو به دلیل بسته بودن سوییفت به حساب ارزی این سازمان واریز نشده است.

11 ماه قبل
بیان
A- A A+

هلال احمر گزارش داده است که تا کنون حدود ۱۰۰ میلیارد تومان وجه نقد از مردم ایران به حساب این سازمان واریز شده است.

علی اصغر پیوندی، رییس هلال احمر، ضمن اعلام این مطلب گفت که یک دلار یا یک یورو به دلیل بسته بودن سوییفت به حساب ارزی این سازمان واریز نشده است.

پیشتر محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه اعلام کرده بود که به دلیل تحریم ها، امدادرسانی به سیل زدگان با مشکل مواجه شده است.

کمی بعد از این اظهارات، صلیب سرخ جهانی در توییتی اعلام کرد که اگر هلال احمر تقاضا کند، مشکلی برای کمک رسانی به این سازمان وجود ندارد.

اما پیش از همه اینها اسحاق جهانگیری در پاسخ به پرسشی در خصوص امدادطلبی برای کنترل بهتر بحران پاسخ داد دولت ایران قوی است، مردم ایران قوی هستند و ما به خاطر یک مساله کوچک نیازی به امدادخواهی نمی بینیم.

شاید همین گفته ها کافی بود تا اگر کشوری حتی در منطقه قصد کمک داشت، عقب نشینی کرده و صرفا به انتشار توییت و پیام تلفنی بسنده کند.

علی اصغر پیوندی که در جریان سیل گلستان، تصاویری از او در حال انتخاب از منوی باز رستوران منتشر شده بود، امروز معترض است که هلال احمر ارز خارجی نتوانسته دریافت کند.

مشخص نیست در میان بحران که مردم به حداقلی های زندگی نیازمند هستند، دلار و یورو دقیقا به چه دلیل باید به هلال احمر داده شود؟

شاید اگر مدیر این سازمان، خوراک خود را در مناطقی که شبیه به مناطق قحطی آمده است تهیه نمی کرد، نام او به شکل دیگری در اذهان نمایش داده می شد.

روزهای پیش رو در ایران با بارندگی های جدید همراه است. آقای پیوندی اگر در جریان حادثه اخیر در گلستان استعفا نداد، شاید بد نباشد که در خوزستان، رفتار ناشایست مدیر یک سازمان امدادرسانی را جبران کند.

بیشترین استان هایی که در شرف آسیب های مجدد قرار دارند، کردستان، کرمانشاه، ایلام، خوزستان و بوشهر هستند.

پیشتر نیز استان بوشهر در سال ۹۵ طعمه باران های سیلابی شده بود که در همان زمان هم انتقاداتی به ستادهای مدیریت بحران وارد شد.

پس از گذشت ۳ سال هنوز بوشهر و سایر نقاط غربی کشور در وضعیت آسیب پذیر قرار دارند.

 

مقاله

شبکه های اجتماعی

بایگانی


Top