آخرین اخبار

منت گذاشتن سازمان سنجش بر تمام داوطلبان

در حالی که کمیسیون آموزش مجلس با فشار بر سازمان سنجش آموزش کشور، کنکور کارشناسی ارشد سال جاری را به مدت ۷ هفته به تعویق انداخت، شب گذشته این سازمان به طور رسمی و طی اطلاعیه ای، این موضوع را تایید کرد.

11 ماه قبل
بیان
A- A A+

در حالی که کمیسیون آموزش مجلس با فشار بر سازمان سنجش آموزش کشور، کنکور کارشناسی ارشد سال جاری را به مدت ۷ هفته به تعویق انداخت، شب گذشته این سازمان به طور رسمی و طی اطلاعیه ای، این موضوع را تایید کرد.

این بار ابراز تاسف سازمان مذکور به خاطر حوادث سیل خصوصا در خوزستان، با یک عمل همراه بود.

عملی که مشخصا از سر اجبار بوده است و در اطلاعیه منتشر شده نیز، نوعی تهدید شامل حال همه داوطلبان وجود دارد.

سازمان سنجش با اطلاعیه ای که منتشر کرده است، به نوعی میان داوطلبان مناطق سیل زده و مناطق امنی که این حادثه گریبان آنان را نگرفت جنگ به راه انداخته است.

نوع اطلاعیه دادن این سازمان، فاصله انداختن میان کنکوری ها است و به شکلی بیان شده که مناطقی که درگیر سیل نبوده اند به خاطر داوطلبان دیگر با مشکل مواجه خواهند شد.

همچنین از لحن این اطلاعیه چنین برمی آید که متولی برگزار کننده آزمون های کشور، تا به سرانجام رسیدن نتایج حاصل از گفتگوها که منتج به صدور این اطلاعیه شد، تحت فشار بوده اند و راضی به این تعویق نیستند.

در این اطلاعیه چنین آمده است:

ضمن ابراز تأسف و اعلام همدردی با هموطنان عزيزي كه در اثر جاری شدن سیل اخير در بخش‌هايي از شهرها و استان‌هاي كشور دچار آسيب شده‌اند، بدين‌وسيله به اطلاع داوطلبان آزمون‌هاي ذيل مي‌رساند، با توجه به مشكلات موجود در اين مناطق و براساس گزارش‌هاي سازمان هواشناسي و در نظرگرفتن وضعيت موجود استان خوزستان و گزارشات وزارت كشور و هلال احمر، شوراي سنجش و پذيرش دانشجو در دوره‌هاي تحصيلات تكميلي علي‌رغم وجود مشكلات اجرايي، تاخیر در اعلام نتايج نهايي آزمون‌ها، نياز به تغيير و اصلاح برنامه زماني دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي براي شروع سال تحصیلی و مشكلاتي كه ممكن است براي داوطلبان ساير مناطق ايجاد كند، در جلسه فوق‌العاده روز شنبه مورخ ۹۸/۰۱/۲۴، مصوب نمود، زمان برگزاري آزمون‌هاي تحصيلات‌تكميلي، بدين ترتيب تغيير ‌يابد.

 

پیش از این سازمان سنجش در اطلاعیه ای اعلام کرده بود که به هیچ عنوان تاریخ برگزاری کنکور را تغییر نخواهد داد.

کمتر از یک سال قبل، علی لاریجانی، رییس مجلس شورای اسلامی ضمن انتقاد از مجموعه سازمان سنجش گفته بود اگر این سازمان منحل شود، مشکل کنکور نیز حل خواهد شد.

وی در نشست کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: باید این مسئله را هرچه سریعتر حل کرد و مشکلاتی که در پی کنکور وجود دارد مورد ارزیابی قرار دادم. بنده یک بار هم گفتم اگر این سازمان سنجش را منحل کنید، مشکل حل خواهد شد. یعنی اوضاع درست می‌شود.

 

مقاله

شبکه های اجتماعی

بایگانی


Top