آخرین اخبار

باز هم سیل در راه است؛ ورود سامانه های بارشی جدید

در حالی که خطر سیل همچنان خوزستان را تهدید می کند، بارش های جدید بیشتری در راه هستند. بر اساس گزارش دریافتی از سازمان هواشناسی کل کشور، دو روز آینده یعنی ۱ و ۲ اردیبهشت آسمان مناطق شمال شرقی کشور کاهش ۸ تا ۱۰ درجه ای دما را تجربه خواهد کرد.

3 ماه قبل
بیان
A- A A+

در حالی که خطر سیل همچنان خوزستان را تهدید می کند، بارش های جدید بیشتری در راه هستند.

بر اساس گزارش دریافتی از سازمان هواشناسی کل کشور، دو روز آینده یعنی ۱ و ۲ اردیبهشت آسمان مناطق شمال شرقی کشور کاهش ۸ تا ۱۰ درجه ای دما را تجربه خواهد کرد.

احد وظیفه در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: با توجه به تحلیل آخرین نقشه‌های پیش یابی هواشناسی امروز شنبه (۳۱ فروردین) در نوار شمالی، شمال غرب و غرب کشور بارش باران، گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید و در دامنه‌های جنوبی البرز و دامنه‌های زاگرس مرکزی بارش پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی می‌شود.

بارش های بی سابقه در سراسر ایران از روزهای پایانی اسفند ۹۷ آغاز شد که خسارات فراوانی را به روی دوش شهروندان در شهرها و روستاهای گوناگون گذاشت.

در حالی که بارش های پراکنده در بخش هایی از جنوب کشور از فردا ۱ اردیبهشت آغاز می شود، امروز شهر اردبیل با بارش برف همراه بود.

این بارش باعث سفید پوش شدن شهر شد که باعث جلب توجه عکاسان گشت.

در همین حال گزارش می شود که دریاچه ارومیه دوباره "زنده" شده و از حالت خشکی پیشین درآمده است.

با این حال این همۀ زیبایی طبیعت نیست و نواحی غربی کشور از این همه بارش، تنها خرابی خانه ها، گل و لای و ملخ را به خود دیده است.

حسن روحانی که در جلسه مدیریت بحران استان لرستان حضور یافته است، سال جاری را پر برکت و پر زحمت خواند.

با این حال روحانی قول داده است که این خسارات سریعا جبران شود. اما امیدی به وعده های رییس جمهوری که از روز نخست وعده می داد نیست.

دو سال پس از زلزله کرمانشاه، وضعیت همچنان برای مردم منطقه نامساعد است. بسیاری از مردم و اهالی در چادرها به زندگی ادامه می دهند و خبری از امدادرسانی دولتی نیست.

سال های متمادی است که کارشناسان در خصوص تخریب جنگل ها هشدار می دهند اما دولت نه تنها به این هشدارها بی توجه است که در جهت خلاف رودخانه حرکت کرده و در تازه ترین اقدام، برنامه رساندن آب دریای شمال به مرکز در دستور کار است که روحانی به هر نحو ممکن قصد عملیاتی کردن آن را دارد.

خوزستان همچنان در بحران و لرستان نیازمند امدادرسانی است. در این میان جلسه ستاد بحران که باید به شکل فوری تشکیل شود، با تبریک رییس جمهور به خاطر رسیدن ایام نیمه شعبان آغاز می شود و در نهایت بی توجهی پشت بی توجهی قرار می گیرد.

 

مقاله

شبکه های اجتماعی

بایگانی


Top