آخرین اخبار

ماجراجویی قاسم سلیمانی اینبار برای اسرائیل

پس از تروریستی شناخته شدن سپاه پاسداران توسط آمریکا، گمانه زنی ها در خصوص آغاز شدن جنگ توسط این نیروی شبه نظامی آغاز شد.

5 ماه قبل
بیان
A- A A+

سپاه پاسداران در موضع ضعف قرار گرفته است و این ضعف می تواند آتش جنگ را از جانب این گروه در منطقه شعله ور سازد.

پس از تروریستی شناخته شدن سپاه پاسداران توسط آمریکا، گمانه زنی ها در خصوص آغاز شدن جنگ توسط این نیروی شبه نظامی آغاز شد.

برخی خبرها پیش از این اعلام می کردند که سلیمانی به دلیل فشارهای جدید آمریکا علیه سپاه خصوصا قاسم سلیمانی، باعث شده اند تا وی از دو کشور عراق و سوریه بیرون برود.

مجله میدل ایست به نقل از روزنامه دبکا فایل گزارش داد قاسم سلیمانی در جهت ایجاد یک جبهه جدید علیه اسرائیل گام برمی دارد.

طرح سلیمانی قطعا مانعی برای طرح صلح بزرگ اسرائیل و فلسطین است و این موضوع می تواند فشار بیشتری را متوجه جمهوری اسلامی کند.

از سویی انفعال سپاه پاسداران در برابر صف کشی قدرت های جهانی علیه این گروه، باعث ضعف تدریجی آن شده که بیشتر از تلفات جانی، فشار روانی به روی فرماندهان آن وارد می کند.

راه اندازی این جبهه جدید با هماهنگی حماس و حزب الله خواهد بود هر چند که این گروه ها خود هیچکدام آغازگر و تصمیم ساز در این پروسه نیستند.

این اتفاق به طور حتم فشارها را بر روی محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین بیشتر خواهد کرد.

عباس غالبا نقش میانجی را در بازی میان دو کشور ایفا کرده است و از جانب جمهوری اسلامی فرد خائنی معرفی می شود.

دخالت آشکار قاسم سلیمانی و سپاه قدس در امور دیگر کشورها با هدف نابودی و محو یک کشور قانونی دیگر در حالی انجام می شود که جمهوری اسلامی کوچکترین بیانیه ای را که در راستای حمایت از مردم ایران از سوی کشورهای دیگر منتشر می شود، دخالت در امور داخلی خود می داند.

در شرایطی که لبنان شرایط به نسبت با ثباتی را به خود می بیند، حضور نظامیان تحت امر قاسم سلیمانی، می تواند وضعیت را در این کشور نیز آشفته سازد.

مرکز مطالعات استراتژیک بین المللی در گزارشی اعلام کرده بود که حزب الله تعداد نیروهای خود را فاش نمی کند اما بنا بر تخمین ها، به طور میانگین ۲۵۰۰۰ نفر برای این گروه می جنگند.

همچنین گفته می شود که بین ۷۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ نفر از جنگجویان این گروه در سوریه مشغول رزم هستند.

برنامه جدید سلیمانی می تواند این گروه الهام گرفته از فرامین روح الله خمینی را در محاصره و تحت فشار تا مرز نابودی قرار دهد.

 

مقاله

شبکه های اجتماعی

بایگانی


Top