آخرین اخبار

آشوبگری های منطقه ای جمهوری اسلامی ؟

اگر پازل قاسم سلیمانی، سیدحسن نصرالله، حشدالشعبی و آرایش جنگی سپاه در خلیج فارس را در کنار هم قرار دهیم صراحتا به گزارش خبرگزاری سی.بی.اس و گزارش اطلاعات مرکزی اسرائیل می توان اطمینان یافت.

3 ماه قبل
بیان
A- A A+

اگر پازل قاسم سلیمانی، سیدحسن نصرالله، حشدالشعبی و آرایش جنگی سپاه در خلیج فارس را در کنار هم قرار دهیم صراحتا به گزارش خبرگزاری سی.بی.اس و گزارش اطلاعات مرکزی اسرائیل می توان اطمینان یافت.

شبکه خبری سی.بی.اس به تازگی گزارش داده بود که رژیم ایران در تلاش برای حمله به مواضع آمریکا در عراق و تنگه باب المندب میان یمن و جیبوتی و اریتره است.

روابط جمهوری اسلامی از زمان محمود احمدی نژاد با جیبوتی خبرساز شد. جمهوری اسلامی با پرچم جیبوتی فعالیت نفتی می کرد و امتیازات خاصی را به این کشور ۲۳ هزار کیلومتری می داد.

سید حسن نصرالله نیز ماه گذشته بنا بر گزارشات تایید نشده ای خبر از شهادت خود در تابستان پیش رو داده بود.

با انتخاب مجدد بنیامین نتانیاهو در اسرائیل، تهران و همپیمان آن در لبنان وضعیت را برای خود کاملا جنگی دیدند.

احتمال جنگ قریب الوقوع میان آمریکا و ایران نیز هر لحظه بالاتر می رود.

نیمه کاره ماندن سفر مایک پمپئو در اروپا و حرکت سریع به سوی بغداد نیز نشان می دهد منابع اطلاعاتی اسرائیل کاملا هدفمند و صحیح، دستگاه های سپاه پاسداران را شنود کرده اند.

العربیه در گزارشی به نقل از عشایر عراق، از استقرار موشک های بالستیک جمهوری اسلامی برای هدف قرار دادن پایگاه های ایالات متحده خبر داد.

جمهوری اسلامی بارها اعلام کرده است که آمریکا باید از منطقه بیرون برود. علی خامنه ای صراحتا از برهم صالح، رئیس جمهور عراق خواسته بود تا بر خروج نیروهای آمریکایی از عراق تاکید کرده و بیگانگان را بیرون برانند؛ درخواستی که با رد قاطعانه دولت عراق مواجه شد.

به گزارش العربیه، برخی عشایر عراقی از اعضای خود خواسته اند که به مناطقی که سامانه های موشکی جمهوری اسلامی در آن مستقر شده اند، تردد نکنند چرا که احتمال می رود واشنگتن این محدوده را تهدیدی علیه نیروهای خود تلقی کرده و آنان را بمباران کند.

اما آنچه که گمانه زنی ها در خصوص تحرکات تحریک کننده جمهوری اسلامی را تقویت کرد، سفر بی سر و صدای قاسم سلیمانی به عراق بود.

سلیمانی که به ایران برای رسیدگی به وضعیت سیل آمده بود، به صورت مخفی دوباره به عراق بازگشت و "منابع خبری" عراقی اعلام کردند که او فورا با فرماندهان حشدالشعبی دیدار کرده است.

گفته می شود که این سفر، سری و محرمانه بوده است اما روز جمعه فاش شده که او با ابومهدی المهندس و شبل الزیدی از فرماندهان این گروه شبه نظامی دیدار کرده است.

حضور نیروهای حشدالشعبی در ایران به بهانه کمک به سیل زدگان نیز دلیلی دیگر برای طرح ریزی اقدامات خرابکارانه می تواند باشد.

از زمان حضور نیروهای این گروه در ایران تا کنون هیچ تصویر ثابت یا ویدیویی از کمک رسانی آنان منتشر نشده است.

تهران به طور قطع در فکر ایجاد بحران در خلیج فارس و منطقه است و هرچند که علی خامنه ای می گوید نه جنگ می شود و نه مذاکره ای صورت می گیرد اما شلیک چند توپ به نظر بیت رهبری را سیراب خواهد کرد هرچند که به گفته مقامات نظامی آمریکا، چنین کاری یک خودکشی برای جمهوری اسلامی خواهد بود.

 

مقاله

شبکه های اجتماعی

بایگانی


Top