آخرین اخبار

ایران در پاکستان نمایشگاه قرآن برپا می کند

ایران به عنوان بزرگترین حامی دولتی تروریسم در جهان شناخته می شود و با این اوصاف، باز هم به کشوری که خود یکی از پایه های تقویت کننده تروریسم بوده در راستای فعالیت های قرآنی یاری رسانی می کند.

3 ماه قبل
بیان
A- A A+

برای دست اندرکاران و تصمیم گیران رده بالای جمهوری اسلامی، حتی در شرایط کنونی نیز هیچ چیز مهمتر از قرآن و سیره پیامبر نیست.

ایران به عنوان بزرگترین حامی دولتی تروریسم در جهان شناخته می شود و با این اوصاف، باز هم به کشوری که خود یکی از پایه های تقویت کننده تروریسم بوده در راستای فعالیت های قرآنی یاری رسانی می کند.

کمک کردن ایران به سایر کشورها در زمینه های تجاری و ساخت و ساز به نظر برای نظام اسلامی کافی نیست که در کنار اینها، "مشعل قرآن" را نیز در کشورهای اسلامی دیگر روشن نگه می دارد.

وزیر آموزش و پرورش به تازگی اعلام کرده است که ۱۴ میلیون دانش آموز ایرانی آماده جانفشانی برای جمهوری اسلامی در زمان جنگ هستند.

با این حال با توجه به آنچه که در مدارس ایران می گذرد به نظر می رسد دوره حسین فهمیده ها به طور کلی پایان یافته است و دانش آموزان آن چنان که به خوانندگان پاپ خارج از کشور علاقه نشان می دهند، رهبران نظام مستقر در کشورشان را نمی شناسند.

فارغ از مباحث این چنینی، اما در همین کشور، دانش آموزانی هستند که در طویله، مشغول به تحصیل اند و نظام آموزشی در مناطقی اقدام به ساخت مدرسه می کند که اصلا در آن منطقه دانش آموز وجود ندارد!

حالا رفعت مسعود، سفیر پاکستان در ایران می گوید با توجه به سابقه برگزاری نمایشگاه های متعدد توسط ایران، نمایشگاه قرآن در پاکستان با همکاری این کشور راه اندازی می شود.

در ایران برای سالها گردهمایی هایی تحت عنوان "محفل انس با قرآن"، "هیئت قرآن" و "محفل قرآن خوانی" برگزار می شود و سرویس خبری جداگانه ای برای آن طراحی شده است.

همچنین دو شبکه رادیو و تلویزیونی به جز سایر شبکه ها که برنامه هایی مختص به قرآن دارند در ایران راه اندازی شده اند.

شبکه تلویزیونی قرآن، کانال ۸ و یا نام کامل شبکه قرآن و معارف سیما، ۱۸ سال پیش راه اندازی شد و هدف آن تمرکز بر روی قرآن در کشورهای ایران و مصر بود.

رادیو قرآن نیز که حمایت همه جانبه رهبر جمهوری اسلامی را پشتوانه خود دارد، سال ۱۳۶۲ با اهدافی مشابه راه اندازی شد.

هزینه کردن های جمهوری اسلامی برای این گونه برنامه ها پایانی ندارد و در حالی که شبکه های مستقل امکان بروز خود را در ایران ندارند، سیستم قرآنی نظام بر پایه ایدئولوژی بنیادی به کار خود ادامه می دهد.

 

مقاله

شبکه های اجتماعی

بایگانی


Top