آخرین اخبار

جمهوری اسلامی خروج از برجام را رسما آغاز کرد

بر خلاف آنچه که اروپا صراحتا از جمهوری اسلامی خواسته بود، صبح امروز توقف برخی تعهدات برجامی بر اساس دستور شورای عالی امنیت ملی آغاز شد.

9 ماه قبل
بیان
A- A A+

رژیم ایران بی توجه به اروپا به طور رسمی به آنچه که وعده داده بود عمل کرد و خروج از برجام را آغاز نمود.

بر خلاف آنچه که اروپا صراحتا از جمهوری اسلامی خواسته بود، صبح امروز توقف برخی تعهدات برجامی بر اساس دستور شورای عالی امنیت ملی آغاز شد.

یک مقام در شورای عالی امنیت ملی که نخواست نامش فاش شود، این خبر را به اطلاع رسانه ها رساند.

بر این اساس «توقف برنامه‌های مربوط به رعایت سقف تولید اورانیوم غنی شده و همچنین تولید بدون محدودیت آب سنگین در تاسیسات اراک که در دوره ۶۰ روزه مربوط به گام اول بر انجام آن تاکید شده، برنامه‌هایی است که با جدیت دنبال می‌شود.»

همچنین گفته می شود که طی روزهای آینده خبرنگاران به مجموعه های فعال نطنز و اراک دعوت خواهند شد تا بازدید به طور کامل صورت بگیرد.

اقدامات تحریک کننده شورای عالی امنیت ملی در جهت برافروختن آتش جنگ در این میان کاملا مشهود است.

دولت حسن روحانی نیز همه چیز را به دست بیت رهبری سپرده است. این روزها آنقدر که علی خامنه ای در خصوص جنگ، انگشت اشاره خود را حرکت می دهد، حسن روحانی و تیم وزیران او سخنرانی نمی کنند.

به جرات می توان با اظهار نظرات افرادی چون احمد خاتمی، مجتبی ذوالنور و علی خامنه ای، قدرت به شکل یک دست در شرایط فعلی در اختیار تندروها قرار گرفته و دولت عملا بی خاصیت تر از قبل و به شکل کمابیش آرام تر، همان سخنان را تکرار می کند.

خروج از برجام در ایران به معنای نزدیک کردن دول اروپایی و اتحادیه اروپا به ایالات متحده آمریکا است.

ایران در شرایط فعلی دائما، دشمن تراشی می کند و دشمنان خود را با یکدیگر متحد می سازد.

خروج از برجام به معنای این است که ایالات متحده، اکنون بهانه خوبی برای متحد کردن جهان و ایجاد یک اجماع جهانی علیه ایران دارد.

تست موشک های بالستیک، عدم تصویب و قانونی کردن FATF و پذیرش آن، دستگیری دوتابعیتی ها و بی توجهی به توافقنامه های بسته شده در سطح جهان، همگی نشان می دهند که جمهوری اسلامی بر خلاف آنچه که اظهار می کند، علاقه ای به صلح و آرامش نه در منطقه و نه در جهان برای خود دارد.

در حالی که خط تلفن کاخ سفید همچنان برای تماس بیت رهبری بوق آزاد می زند، رهبر جمهوری اسلامی فکر می کند بدون اطلاع رسانه های گروهی می تواند همچون قبل مذاکره پنهان داشته باشد.

این در حالیست که دونالد ترامپ به عنوان یک کاراکتر غیرقابل پیش بینی، مشخصا در هر لحظه ای که مذاکره ای در جریان باشد، این موضوع را سریعا توییت خواهد کرد.

او البته می گوید ایرانی ها تمایل به مذاکره دارند اما افرادی در دولت قبلی آنان را منصرف می کند!

با آغاز خروج ایران از برجام، اکنون کشورهای منطقه نیز فرصت این اظهار نظر را خواهند داشت که باید علیه جمهوری اسلامی اجماع جهانی شکل بگیرد.

تهران از پیش از شروع برجام به بهانه هسته ای شدن، اقدامات خرابکارانه را در دست اقدام داشت که به برجام ختم شد و اکنون که از برجام خارج می شود به این معنی است که قصد بازگشت به همان سیستم قبل را دارد.

همچنین این خبر که از خبرنگاران برای بازدید از مراکز فعال دعوت می شود، خود اقدام تحریک کننده ای است که باید انتظار دارد تصاویر ثبت شده توسط خبرنگاران داخلی در رسانه های بین المللی پوشش داده شوند.

 

مقاله

شبکه های اجتماعی

بایگانی


Top