آخرین اخبار

تحریم آیت الله خامنه ای توسط آمریکا آغاز شد

از شب گذشته رسانه های خارجی به شکل پررنگ و رسانه های داخلی به صورت بسیار کمرنگ خبر تحریم علی خامنه ای و دفتر او را پوشش دادند.

7 ماه قبل
بیان
A- A A+

از شب گذشته رسانه های خارجی به شکل پررنگ و رسانه های داخلی به صورت بسیار کمرنگ خبر تحریم علی خامنه ای و دفتر او را پوشش دادند.

شب گذشته و به دنبال پیام توییتری دونالد ترامپ در خصوص آغاز دور تازه تحریم ها، شخص علی خامنه ای، بیت او و تمام مجموعه ای که به او وابسته هستند تحریم شدند.

به دنبال حمله به پهپاد آمریکایی در تنگه هرمز، آمریکا قصد حمله به سه نقطه در ایران را داشت اما به دلیل آنکه احتمال کشته شدن ۱۵۰ نفر وجود داشت، این حملات متوقف شد.

اما دونالد ترامپ گفته بود که تحریم های سخت تری خواهد کرد.

به گفته مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا، آیت الله خامنه ای بیش از ۹۵ دلار ثروت دارد و این تحریم ها به طور مستقیم فعالیت های او و بیت او را در بر خواهد گرفت.

همچنین هشت نفر از فرماندهان سپاه پاسداران نیز در فهرست تحریم های آمریکا قرار گرفتند. سپاه پاسداران از نگاه دولت مرکزی و کاخ سفید، یک گروه تروریستی شناخته می شود.

علیرضا تنگسیری، فرمانده نیروی دریایی، امیرعلی حاجی‌زاده، فرمانده هوا-فضا و محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران و همچنین عباس غلام‌شاهی، فرمانده منطقه اول دریایی سپاه، رمضان زیرآهی، فرمانده منطقه دوم دریایی سپاه، یدالله بادین، فرمانده منطقه سوم دریایی سپاه، منصور روانکار، فرمانده منطقه چهارم دریایی سپاه و علی عظمایی، فرمانده منطقه پنجم دریایی سپاه در این فهرست هستند.

مساله حائز اهمیت این است که در میان تحریم شدگان در رده های پایین سپاه، هیچ یک از فرماندهان ارتش ایران در لیست تحریم شدگان نیستند.

به طور مثال حتی تندروترین فرمانده ارتش که بر علیه ایالات متحده سخن می گوید هم به هیچ عنوان در لیست قرار نگرفته است.

علت این موضوع را می توان در فهم دولت آمریکا از ارتش ایران جستجو کرد. ارتش ایران و کلاه سبزهای این ارگان نظامی تا کنون در هیچ یک از مواردی که منجر به ایجاد هزینه برای ملت شود مشارکت نداشته اند و این موضوع به روشنی مشهود است.

با تحریم های جدید میلیاردها دلار دیگر از دارایی های ایران مسدود خواهد شد.

پیش از این بخشی از اپوزیسیون ایران از جمله شاهزاده رضا پهلوی و نزدیکان او خواستار توقیف شدن اموال مسئولان رژیم ایران شده بودند.

پس از خروج ایالات متحده آمریکا از برجام، درگیری و تنش میان دو کشور افزایش یافته است. به دنبال این تنش ها، جمهوری اسلامی نیز تلاش می کند بر آتش اختلاف میان دو کشور دامن بزند و هزینه های بیشتری را ایجاد نماید.

 

مقاله

شبکه های اجتماعی

بایگانی


Top