آخرین اخبار

فشارهای آمریکا و نزدیکی به انتخابات؛ لزوم پیوند دوباره با جوانان

جوانان در ایران در حال فرار از کشور هستند و هر یک به نوعی می خواهند تخصص خود را در جایی دیگر و برای یک زندگی بهتر ادامه دهند اما در ایران با نزدیک شدن به موعد انتخابات دوباره اعلام می شود که آنان بهترین گزینه ها برای پیشرفت کشور هستند.

6 ماه قبل
بیان
A- A A+

جوانان در ایران در حال فرار از کشور هستند و هر یک به نوعی می خواهند تخصص خود را در جایی دیگر و برای یک زندگی بهتر ادامه دهند اما در ایران با نزدیک شدن به موعد انتخابات دوباره اعلام می شود که آنان بهترین گزینه ها برای پیشرفت کشور هستند.

علی لاریجانی، رئیس فعلی مجلس شورای اسلامی، در دیدار با اعضای خانه صنعت، معدن و تجارت جوانان ایران ضمن بیان جملات تکراری همه مسئولان کشور، خواستار استفاده از ظرفیت جوانان شده است.

او گفته است که استفاده از این پتانسیل و ظرفیت، نباید به شکل شعاری و نمایشی باشد.

این در حالیست که دقیقا در چهار دهه گذشته از جوانان ایران، صرفا استفاده ابزاری، نمایشی و شعاری خصوصا در موعد انتخابات شده است.

صرف استفاده ابزاری از آنان در یک برهه انتخابات، تا حدی است که در روزهای انتخابات، جوانان کشور می توانند آزادانه، نوع پوشش خود را داشته باشند و در این ایام خبری از گشت های ارشاد و امنیتی نیست.

در روز رای گیری، دوربین های فیلمبرداری صدا و سیما و سایر رسانه های جهان، از انگشت های جوهری آنان عکس برداری می کنند و جهان می بیند که جوانان یک کشور پیرو سخنان رهبر جمهوری اسلامی، به پای صندوق رای می آیند و هر کدام با نظام اسلامی تجدید بیعت می کنند.

این تصور که در میان ایرانیان وجود دارد که برای ایجاد یک شرایط بهتر، باید به افراد اصلاح طلب رای داد تا آنان از بالا فشار وارد کنند و سیستم سیاسی تغییر موضع دهد، برای غرب قابل فهم نیست.

تجربه نیز به کرات نشان داده که صرف شرکت در انتخابات و حتی انتخاب نامزد اصلح، در نهایت یک خروجی دارد و آن خروجی دلخواه علی خامنه ای است.

فرد یا افرادی که چه به عنوان نامزد ریاست جمهوری و چه به عنوان نامزدهای انتخابات مجلس شرکت می کنند، پیش از هرچیز، کلیت سیستم اعم از ولایت مطلقه فقیه، شورای نگهبان و قوه قضاییه را پذیرفته اند و وارد کارزار انتخابات شده اند.

به همین شکل در ارتباط با مردم رای دهنده می شود قضاوت کرد. مردمی که رای می دهند به گفته خامنه ای، رای به نظام اسلامی می دهند و حال یک فرد X را می پسندد و فرد دیگری Y را!

با این حال خامنه ای زمانی که با موضوع تحریم گسترده در انتخابات آخر روبرو شد، گفت که اگر فردی جمهوری اسلامی را هم قبول ندارد، باز هم بیاید رای بدهد.

او پس از اتمام انتخابات، همچون دفعات گذشته اعلام کرد که مردم به نظام اسلامی رای دادند!

جمهوری اسلامی امروز دوباره بیش از هر زمان دیگری به مردم و یا همان جوانان نیاز دارد. فشار آمریکا در بعد اقتصادی، فشار داخلی و سیاسی و همچنین مسائل منطقه ای، مسئولین را به این نتیجه رسانده که دوباره از سپر انسانی برای خود بهره برداری کنند.

این سوال مطرح است که تا کنون اصولا چرا کسی نام اعضای خانه صنعت، معدن و تجارت جوانان ایران نشنیده است و اگر این مجمع پیش از این وجود داشته، چرا تا کنون علی لاریجانی به سراغ آنان نرفته است؟

آیا دیگر مجمع هایی نظیر آن، در سایر ادارات دولتی وجود دارد؟ اگر بله، نام آنان چیست و چه کسانی عضو آن هستند؟ کار آنان چیست و اساسنامه شان را بر چه پایه ای تنظیم کرده اند؟

 

مقاله

شبکه های اجتماعی

بایگانی


Top