آخرین اخبار

رایزنی ایران و روسیه در باره برجام

سرگئی ریابکوف معاون وزیر امور خارجه روسیه با عباس عراقچی معاون سیاسی وزارت خارجه ایران در تهران دیدار و گفت‌وگو کرد.

8 ماه قبل
بیان
A- A A+

مطلب منتشر شده ، بیانگر سیاستهای شبکه بیان نیست و نویسنگان آزادند که نظرات خود را بدون سانسور بیان کنند.

شبکه رسانه ای بیان جهت ایجاد فضای تبادل نظر، از نقطه نظرات انتقادی در خصوص مطالب منتشر شده استقبال میکند.

در ادامه گفتگوها و رایزنی های دو جانبه میان ایران و دیگر اعضای برجام، سرگئی ریابكوف، معاون وزیر خارجه روسیه روز گذشته به تهران سفر كرده و با سید عباس عراقچی، معاون سیاسی وزارت امور خارجه ایران دیدار و گفتگو كرد.
وزارت امور خارجه ایران امروز جمعه طی اطلاعیه ای در باره جزئیات این دیدار اعلام کرد: با توجه به عدم پایبندی دولت ایالات متحده آمریكا به برجام و خروج یكجانبه آن كشور از توافق مزبور، آخرین وضعیت اجرای برجام و چگونگی تداوم این توافق بدون حضور آمریکا موضوع اصلی این دیدار بود.
طرف روسی در این دیدار ضمن اظهار تاسف از اقدام دولت آمریكا در خروج از برجام، این اقدام را تهدیدی علیه صلح و امنیت بین المللی دانسته و بر تعهد این كشور بر اجرای كامل برجام و همكاری با سایر كشورهای عضو برای حفظ برجام تاكید کرد.
معاون وزیر خارجه روسیه همچنین تصریح كرد كه آن كشور به تعمیق روابط خود با ایران در تمامی ابعاد ادامه خواهد داد.
عراقچی نیز در این دیدار ضمن اشاره به موارد «بدعهدی و نقض تعهدات آمریكا در طول اجرای برجام»، اعلام كرد که کشورش به گفتگو با تمام طرف های اروپایی، روسیه و چین برای بررسی امکان تداوم برجام ادامه خواهد داد.
وی تاکید کرد: در صورت ارائه تضمین های قطعی از سوی سایر طرف های برجام نسبت به تامین منافع ایران و جبران آثار خروج آمریکا از این توافق، حفظ برجام ممكن خواهد بود.

مقاله

شبکه های اجتماعی

بایگانی


Top