آخرین اخبار

ترامپ با جمهوری اسلامی معامله می کند...

اخیرا برخی رسانه ها، اقدام به پخش ویدیویی از پرسش و پاسخ کوتاه خبرنگار بخش فارسی بی بی سی با دونالد ترامپ کرده و در آن ادعا داشتند که رییس جمهور ایالات متحده گفته "با ایران معامله نمی کنم". حقیقت چیست و چقدر این موضوع حائز اهمیت است؟

8 ماه قبل
بهروز مفید
A- A A+

مطلب منتشر شده ، بیانگر سیاستهای شبکه بیان نیست و نویسنگان آزادند که نظرات خود را بدون سانسور بیان کنند.

شبکه رسانه ای بیان جهت ایجاد فضای تبادل نظر، از نقطه نظرات انتقادی در خصوص مطالب منتشر شده استقبال میکند.

اخیرا برخی رسانه ها، اقدام به پخش ویدیویی از پرسش و پاسخ کوتاه خبرنگار بخش فارسی بی بی سی با دونالد ترامپ کرده و در آن ادعا داشتند که رییس جمهور ایالات متحده گفته "با ایران معامله نمی کنم". صرف نظر از اینکه کسانی که با گرامر انگلیسی آشنایی داشته و همچنین شنوایی خوبی دارند، می توانند متوجه شوند که ترامپ گفته "ما توافق می کنیم"، باید به این موضوع اشاره کرد که گویا برخی از این رسانه ها، خفت و خاری را مشخصا برای مردم ایران در هر موقعیتی خریداری می کنند.

این مساله که چشم یک ملت به دنبال "می کنم" یا "نمی کنم" یک فرد هرچقدر قدرتمند در جهان باشد، چیزی به جز خفت برای یک ملت نیست.

اخیرا شاهزاده رضا پهلوی در طی سلسله مصاحبه هایی که با شبکه های مختلف فارسی زبان و انگلیسی زبان داشته است، به صراحت و روشنی بر این نکته تاکید نموده که مردم ایران بدون آنکه نگاهی به شرق و غرب از آمریکا و انگلستان تا اسراییل و عربستان سعودی داشته باشند، می بایست تکلیف خود را با یک سیستم داخلی حل کنند.

ایشان همچنین تاکید کرد که قرار نیست بعد از فروپاشی جمهوری اسلامی، شروع به باج دادن نفت و سایر ذخایر ملی به کشورهای مختلف کنیم و برعکس، می توانیم از پتانسیل های موجود دیگر در کشور برای صادرات بهره ببریم.

به نظر می رسد در آشفته بازار سیاسی و خبری ایجاد شده در ایران، بسیاری از رسانه ها تلاش می کنند تا مبارزه با جمهوری اسلامی را برای مردم تنها به داخل گوشی های هوشمند موبایل ببرند و همگان در تلاش برای سقوط جمهوری اسلامی در درون موبایل ها با استفاده از توییتر، هشتگ زدن برای دختران اینستاگرامی، لایک زدن تصاویر مردم در صف های جیره بندی آب در خوزستان و امثالهم باشند.

در این میان شاید بهتر باشد ایجاد فضای تحرک و جو روانی برای موج سازی به درستی صورت بپذیرد و آنگونه که برای مثال رضا پهلوی عقیده دارد، سرنوشت نهایی در "کف خیابان" رقم بخورد. برای این منظور به طور قطع و در کنار فعالیت جامعه مدنی، نیاز مبرم به سرمایه داران و قشر "فرادست" جامعه حس می شود.

در غیر اینصورت و بر اساس فکت های تاریخی، ضررهای جانی، مالی، روحی و سایر آسیب های جسمی و روانی به طور قطع متوجه این بخش از جامعه نیز خواهد شد.

 

مقاله

شبکه های اجتماعی

بایگانی


Top