آخرین اخبار

خطر دور زدن تحریم ها توسط ایران، ونزوئلا و کره شمالی با بیت کوین

فاکس نیوز در گزارشی اعلام کرد 3 کشور ایران، ونزوئلا و کره شمالی که از دشمنان آمریکا هستند، برای مقابله و دور زدن تحریم های ایالات متحده، در حال راه اندازی سرویس هایی مشابه بیت کوین هستند.

10 ماه قبل
بهروز مفید
A- A A+

مطلب منتشر شده ، بیانگر سیاستهای شبکه بیان نیست و نویسنگان آزادند که نظرات خود را بدون سانسور بیان کنند.

شبکه رسانه ای بیان جهت ایجاد فضای تبادل نظر، از نقطه نظرات انتقادی در خصوص مطالب منتشر شده استقبال میکند.

فاکس نیوز در گزارشی اعلام کرد 3 کشور ایران، ونزوئلا و کره شمالی که از دشمنان آمریکا هستند، برای مقابله و دور زدن تحریم های ایالات متحده، در حال راه اندازی سرویس هایی مشابه بیت کوین هستند.

4 کشور ایران، روسیه، ونزوئلا و کره شمالی همگی طی توافقاتی پنهان در حال سرمایه گذاری بر روی تکنولوژی یی هستند تا اقتصاد آمریکا را تحت تاثیر قرار دهند. یکی از کارشناسان امنیتی می گوید این کشورها همچنین در حال تشکیل یک اتحادیه برای این امر در میان خود هستند.

این تکنولوژی که cryptocurrency نام دارد و بیت کوین نیز زیر مجموعه آن است، تراکنشهای مالی را کدگذاری می کند.

جالب اینجاست وبسایت etoro که از تکنولوژی cryptocurrency پیروی می کند، ضمن ارائه داده های آماری از شرکت های معظم آمریکایی، اما زبان انگلیسی (آمریکایی) را در سایت خود پشتیبانی نمی کند و در مقابل از زبان هایی چون چینی، مالزیایی و روسی حمایت می شود و سایت به این زبان ها نیز به خوبی نمایش داده می شود.

در اصطلاح کامپیوتری، به یک حفره امنیتی که باعث نفوذ و خرابکاری و سوءاستفاده دیگران می شود، باگ می گویند! باگ تحریم های آمریکا علیه این کشورها از جمله جمهوری اسلامی در اینجاست که این تحریم ها بر علیه معاملات، اشخاص و شرکت ها اعمال شده است و عملا راهی برای تحریم های پولی و بانکی کدشده بر بستر اینترنت وجود ندارد.

سرویس های cryptocurrency از نظام مالی موجود در جهان پیروی نمی کنند؛ هیچ مدیر یا سردسته ای به طور مشخص ندارند و در واقع ایجاد شده اند تا نظم موجود مالی در جهان را به هم بزنند.

این بدان معنی است که کشورهایی همچون ایران می توانند با استفاده از این سیستم، سختگیری های آمریکا را دور بزنند و خرید تجهیزات جنگی را برای خود تسهیل کنند.

در ماه می، رییس جمهور آمریکا، دونالد ترامپ طی یک امضا، از برجام خارج شد و تحریم هایی را علیه ایران وضع کرد. پس از آن محمدرضا پورابراهیمی -رییس کمیسیون اقتصادی مجلس- خبر از تکنولوژی cryptocurrency داد که با آن می توان راهی را برای کشورهایی به وجود آورد که تحت تحریم های آمریکا و سوییفت هستند.

بعدتر علیرضا دلیری -کارشناس ارشد علوم تکنولوژی در دفتر ریاست جمهوری ایران- گفت: ما تلاش داریم تا زمینه های استفاده از این نوع ارزهای الکترونیکی را در کشور پیاده کنیم؛ این ارز می تواند انتقال پول در نقاط مختلف دنیا را تسهیل کرده و به ما در زمان تحریم ها یاری برساند.

کارشناسان امنیتی در آمریکا اعلام کردند که باید در عین حمایت از آزادی این گونه ارزها، در مقابل تهدیدهایی که به وجود می آید ایستادگی کرد.

 

مقاله

شبکه های اجتماعی

بایگانی


Top