آخرین اخبار

امینم رکورد 36 ساله موسیقی در انگلستان را شکست

امینم رکورد نمودار انگلستان را برای آلبوم های شماره یک متوالی شکسته است و رکورد 36 ساله ی آبا و لد زپلین را دگرگون کرده است!

8 ماه قبل
افشین سعادت
A- A A+

مطلب منتشر شده ، بیانگر سیاستهای شبکه بیان نیست و نویسنگان آزادند که نظرات خود را بدون سانسور بیان کنند.

شبکه رسانه ای بیان جهت ایجاد فضای تبادل نظر، از نقطه نظرات انتقادی در خصوص مطالب منتشر شده استقبال میکند.

امینم رکورد نمودار انگلستان را برای آلبوم های شماره یک متوالی شکسته است و رکورد 36 ساله ی آبا و لد زپلین را دگرگون کرده است!

آلبوم "کاماکازی" او، سورپرایزی که هفته ی پیش به عنوان دومین آلبومش در کمتر از یک سال بیرون آمد، بعد از گذشت 18 سال و بعد از آلبوم "مارشال مترز"، تبدیل به نهمین شماره یک او شده است. امینم در کنار این اخبار جمله ی از خود به جای گذاشت: آیا این اتفاق این معنا را می دهد که من از این به بعد خود را جناب امینم می نامم؟

کاماکازی همچنین درجایگاه چهارمین آلبوم از نظر فروش سریع در سال جاری در انگلستان می باشد و قبل از آن آرکتیک مانکیز، دریِک و جرج اِزرا هستند که موسیقی فیلم "ماما میا" را از آلبوم دومش فروخت و از آن استقبال شدیدی شد! خب ما دوباره با سه کپی در یک آلبوم اینجا هستیم،. تِرَک اول آلبوم،"دِ رینگِر"، همچنین به رده ی چهارم در چارت رسیده است که او در این کار به دونالد ترامپ حمله می کند و او را به عنوان شیطان توصیف می کند، در حالی که که دو تِرَک دیگر یعنی "لاکی یو" و "فال" ، به 10 آهنگ برتر رسیدند.

بعد از به دست آوردن شهرت به عنوان "رپر در میدان نبرد" در دهه ی 90، امینم در سال 1999، بعد از این که "دکتر دره" او را به دنیا معرفی کرد، با نخستین آلبوم خود به نام "اِسلیم شِیدی"، وارد مسیر اصلی شد. این آلبوم تنها آلبوم اوست که نه تنها در انگلستان شماره یک شد، بلکه دو تا از تک آهنگ هایش هم به لیست 5 آهنگ برتر رسیدند. در حالی که این آلبوم انحرافات انسانی اسلیم شیدی را با کارتون های خشن نشان می داد، به دنبال آن در سال 2000، او اجازه داد که بار دیگر در آلبوم "مارشال مترز"، که تا الان یکی از بهترین آلبوم های رپ در تمام دنیاست، صدایش به گوش برسد. در سال هایی که امینم معتاد به قرص و مواد شد، منتقدان نسبت به او لطف کمتری داشتند، اما شهرت او از بین نرفت و در ماه جولای، بلیط های دو تا از کنسرت هایش در استادیوم تویکِن هام در چند دقیقه به فروش رفت.

به همان خوبی که به ترامپ توهین شد، امینم در آلبوم کاماکازی تعدادی از رپر های همکارش، شامل لیل بامپ و لیل یاچتی را بخاطر صحنه ی " سَوند کلود رپ"، که از لحاظ فنی او را پایین تر می بیند، مورد هدف قرار می دهد. در تِرَک "نات اِلایک"، در حالی که او به رپر کلیولندی، "میشین گان کِلی" در ادامه ی توییت کلی در سال 2012 با این محتوا که : دختر امینم در 15 سالگی جذاب و سکسی است، حمله می کند، جنگ کلمات با محتوای بیشتر از طرف کلی که یک تِرَک رو کم کنی به نام "رپ دِویل" می باشد بیرون آمد، و امینم مطمئنا نقشه ی یک تلافی جانانه را می کشد! کلی در روز پنجشنبه در گرند رپیدز ایالت میشیگان به جمعی از مردم گفت: این یک نبرد بین گذشته و آینده ی لعنتی است!

در قسمت های دیگری از چارت آلبوم ها، "بریستول پانک بند آیدلز" با تِرَک "جوی ایز ان اکت آو رزیسدنس" به جایگاه پنجم رسید، در حالی که "پَسنجر"، "دِ کوکس" و "تروی سیوان"، همگی به جایگاه 10 آهنگ جدید برتر رسیدند. تِرَک مشترک کلوین هریس و سم اسمیت به نام "پرامیسِز" برای اولین بار به رده ی اول در چارت تک آهنگ ها رسید که در واقع با تِرَک "ایست ساید" بِنی بلانکو جایگاهش را عوض کرده است.

 

مقاله

شبکه های اجتماعی

بایگانی


Top