آخرین اخبار

احکام بی‌شرمانه و غیرقانونی علیه دراویش گنابادی و نسرین ستوده

جمهوری اسلامی با صدور احکام غیرقانونی و بی‌شرمانه علیه دراویش گنابادی و نسرین ستوده، وکیل زندانی، بار دیگر ثابت کرد اصلاح‌پذیری‌اش خیالی باطل و امری مطلقاً ناممکن است.

13 روز قبل

اخبار مرتبط

خسارت 80 هزار میلیارد تومانی آلودگی هوا

ایران بر اثر سیاست‌های نادرست و توسعه صنعتی نامتوازن و ناپایدار در محاصره بحران‌های زیست‌محیطی قرار گرفته و هر روز اوضاع منابع آبی، پوشش گیاهی و هوای شهرها و روستاها بدتر و غیرقابل‌تحمل‌تر می‌شود.

1 ماه قبل

یک دیدار و صد حسرت و حسادت

یکی از موفق ترین زنان حداقل در یک دهه اخیر است. در طی ۱۰ سال اخیر یک روندی را به پیش برد که کمتر دیده شده است. بسیاری بر این باورند که علی نژاد یک روزنامه نگار جریان ساز است. شاید بتوان نسخه بومی شده اوریانا فالاچی در ایران را در قامت کسی چون او دید.

2 ماه قبل

سال ۲۰۱۸؛ سال شرم ایران با دستگیری و شکنجه ۷۰۰۰ انسان

در کنار ناآرامی در سراسر کشور که عمدتا در واکنش به وضعیت اقتصادی بوده است، زنان نیز با خشونت دولت به علت عدم رعایت حجاب اجباری روبرو شده اند. حداقل ۱۱۲ زن در طول سال گذشته دستگیر و بازداشت شده اند.

2 ماه قبل

نامه محمدعلی طاهری در انتظار تایید هیئت وزیران

محمدعلی طاهری، بنیانگذار عرفان حلقه که حدود ۷ سال از زندگی خود را در زندان های جمهوری اسلامی گذرانده و احتمال شکنجه او می رود، در نامه ای خطاب به حسن روحانی درخواست سلب تابعیت خود را اعلام نمود.

2 ماه قبل

دو شهروند بهایی ساکن کرمان بازداشت شدند

دو شهروند بهایی در کرمان صبح روز جاری توسط نیروهای امنیتی این شهر بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند.

2 ماه قبل

واکنش ها به مرگ زن جوان متهم کننده سلمان خدادادی به تجاوز جنسی

روز یکشنبه ۱۶ دی‌ماه ۹۷، پیکر زهرا نویدپور، متهم کننده سلمان خدادادی، نماینده مجلس به آزار و تجاوز جنسی در منزل مادری خود پیدا شد.

2 ماه قبل

فعالان محیط زیست ایران تحت فشار امنیتی ها قرار دارند

شبکه حقوق بشر کردستان در گزارشی اعلام کرد به دنبال بازداشت گسترده فعالین محیط زیستی در کامیاران، آمانج قربانی، فعال شناخته شده محیط زیست بازداشت شد.

3 ماه قبل

نامه گلرخ ابراهیمی؛ بماند برای آیندگانی که چهل سال ظلم را ندیدند

گلرخ ابراهیمی ایرایی، دلنوشته ای را از درون زندان اوین خطاب به ملت ایران به بیرون فرستاده است. متن نامه او که توانسته در چند پاراگراف تاریخ چهل ساله جمهوری اسلامی را روایت کند، بی پروا و بدون جانبداری است.

3 ماه قبل

نامه جمعی از زندانیان سیاسی زندان اوین

نامه جمعی از زندانیان سیاسی زندان اوین در واکنش به حوادث ناگوار برای دانش آموزان و دانشجویان

3 ماه قبل

جمهوری اسلامی به نقض حقوق بشر محکوم شد

مجمع عمومی سازمان ملل بار دیگر نقض حقوق بشر در ایران را محکوم کرد و یادآور شد جمهوری اسلامی دارای بالاترین تعداد اعدام بر حسب جمعیت است و عموماً احکام در این کشور پس از محاکمات غیرمنصفانه و غیر منطبق با موازین بین‌المللی صادر و اجرا می‌شوند.

3 ماه قبل

گزارش و تحلیل

مقاله

شبکه های اجتماعی

بایگانی


Top