آخرین اخبار

واکنش ها به مرگ زن جوان متهم کننده سلمان خدادادی به تجاوز جنسی

روز یکشنبه ۱۶ دی‌ماه ۹۷، پیکر زهرا نویدپور، متهم کننده سلمان خدادادی، نماینده مجلس به آزار و تجاوز جنسی در منزل مادری خود پیدا شد.

6 ماه قبل
بیان
A- A A+

مطلب منتشر شده ، بیانگر سیاستهای شبکه بیان نیست و نویسنگان آزادند که نظرات خود را بدون سانسور بیان کنند.

شبکه رسانه ای بیان جهت ایجاد فضای تبادل نظر، از نقطه نظرات انتقادی در خصوص مطالب منتشر شده استقبال میکند.

پیکر زهرا نویدپور، دختری که نماینده مجلس ملکان را به تجاوز جنسی متهم کرده بود و در میانه یک روند حقوقی قرار داشت روز یکشنبه ۱۶ دی ماه در منزل مادری خود در شهر ملکان پیدا شد. گمانه‌ها در مورد نحوه جان باختن او متعدد است؛ بنابراین تا زمان اعلام نظر پزشکی قانونی نمی‌توان علت فوت او را مشخص شده دانست. واکنش‌هایی که انتظار می‌رفت حداقل در زمان پیگیری‌های مکرر زهرا نویدپور مشاهده شود، پس از مرگ او اتفاق افتاد و پس از بازتاب گسترده این اتفاق، در نهایت برخی نمایندگان و بعضا مسئولین میان رده را وادار به اظهار نظر کرد.

 روز یکشنبه ۱۶ دی‌ماه ۹۷، پیکر زهرا نویدپور، متهم کننده سلمان خدادادی، نماینده مجلس به آزار و تجاوز جنسی در منزل مادری خود پیدا شد.

علیرغم اینکه زهرا نویدپور طی ماه‌های اخیر با ارائه اسناد، از طریق نهادهای قضایی، شورای نگهبان، نمایندگان دیگر مجلس و هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان پیگیر شکایت خود علیه سلمان خدادادی شده بود، این سلسله اقدامات پس از مرگ او توسط برخی از این مسئولین و نهادها کتمان شده است.

از روز یکشنبه و همزمان با انتشار خبر فوت مشکوک زهرا نویدپور و گمانه‌زنی‌ها در ارتباط با دلیل مرگ وی، برخی مسئولین، به دلیل فشاری که بازتاب گسترده این خبر در پی داشت، وادار به واکنش‌ نسبت به این موضوع شدند؛ واکنش‌هایی که نقش نوشدارویی تاریخ گذشته بعد از مرگ زهرا نویدپور را دارند.

علیرغم پیگیری‌های جدی و مکرر زهرا نویدپور و انتشار اسناد ادعایی وی از طریق هرانا و در پی آن رسانه‌های دیگر و حتی واکنش برخی رسانه‌های داخلی نسبت به این موضوع، تعدادی از مسئولین نسبت به آن اظهار بی‌اطلاعی کرده‌اند.

نایب رئیس کمیسیون اصل نود و رئیس کمیته فرهنگی اجتماعی این کمیسیون

محمدرضا امیرحسن‌خانی نماینده فردوس در مجلس، نایب رئیس کمیسیون اصل نود و رئیس کمیته فرهنگی اجتماعی این کمیسیون با اشاره به اینکه تاکنون شکایتی در این رابطه به بنده تحویل داده نشده گفته است: “چنانچه شکایتی در رابطه با این نماینده به کمیسیون اصل نود واصل شود، حتما آن را بررسی می‌کنیم. ممکن است رسیدگی به پرونده در محدوده صلاحیت کاری ما نباشد، اما این به معنای عدم بررسی نیست و چنانچه در صورتی که این موضوع یا هر موضوع و هر پرونده دیگری در محدوده صلاحیت کاری ما در کمیسیون نباشد، پس از بررسی‌ها اعلام می‌کنیم که ادامه کار این پرونده باید در قوه قضائیه پیگیری شود”.

عضو هیات نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس شورای اسلامی

علیرضا سلیمی نماینده محلات و عضو هیات نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز گفته است: “تا این لحظه گزارشی در این خصوص به ما داده نشده و در حد همان مطالبی است که در فضای مجازی منتشر شده است. حال اگر گزارشی دال بر این موارد بدست ما برسد بررسی خواهیم کرد تا به صحت و سقم این موضوع پی ببریم”.

 

برچسب

مقاله

شبکه های اجتماعی

بایگانی


Top