آخرین اخبار

انفعال پلیس در خصوص بازگشایی مجدد خانه های مواد فروشان

شوش، مولوی، راه آهن…! خیابان هایی قدیمی که روزی مرفه نشین های تهران بودند اما امروز فرعی های آنها تبدیل به مکان هایی مملو از معتادین شده است.

6 ماه قبل
بیان
A- A A+

شوش، مولوی، راه آهن…! خیابان هایی قدیمی که روزی مرفه نشین های تهران بودند اما امروز فرعی های آنها تبدیل به مکان هایی مملو از معتادین شده است.

چهارراه میدان اعدام (محمدیه کنونی) که یک سر آن به بازار دخانیات تهران در مولوی می رسد هیچ نشانی از فضای سیاه اعتیاد ندارد.

این البته مربوط به ساعات روشنایی است. رفته رفته با آغاز شب، سر و کله افراد مشکوک پیدا می شود.

کوچه های فرعی خیابان مولوی پر می شود از دستفروشانی که همه چیز در دست دارند. از گوشی موبایل آیفون تا ساعت رولکس و کپسول آتش نشانی!

ممکن است موبایل آیفون را کسی بتواند به مبلغ 500 هزار تومان بخرد یا یک ساعت 15 میلیونی رولکس به قیمت 200 هزار تومان به فروش برسد.

وسایل کوچکتر و با ارزش تر راحت تر خرید و فروش می شوند. کالاهایی چون فندک زیپو، چادرهای مسافرتی، حیوانات خانگی نظیر سگ و گربه، عمده ترین اجناسی است که در کوچه های فرعی مولوی با نازلترین قیمت به فروش می رسند.

مبلغ دریافتی حاصل از فروش این کالاهای سرقت شده، سریعا هزینه برای مصرف مواد مخدر می شود.

پلیس در این مناطق نیز دست از کار شسته است و آنچنان نسبت به شرایط منطقه ای هشیار نیست و نمی خواهد باشد.

این در حالیست که پلیس آگاهی شاپور در همان منطقه واقع شده است.

رئیس پلیس تهران بزرگ با بیان این که همچنین بالغ بر 300 معتاد که دارای بیماری‌های مسری هستند همچنان در این مناطق حضور دارند، تصریح کرد: متاسفانه برخی خرده‌فروشان هنوز دست از سر مردم این منطقه برنداشته‌اند و همچنان امیدوارند بتوانند در این مناطق مواد عرضه کنند و وجود این مراکز DIC کار ترمیمی و تشخیصی در این منطقه را به کندی پیش می‌برد.

مصرف گسترده مواد مخدر در این مناطق به جز خانه هایی است که به صورت سازماندهی شده در آن، معتادین جمع می شوند و مصرف دارند.

آنچه که پس از کشف پلیس از این خانه ها صورت می گیرد این است که این منازل پلمپ می شوند و بعد از پلمپ، آب، برق و گاز نیز قطع می شود و اصطلاحا به مخروبه تبدیل می شوند.

با این حال برخی از فروشندگان توانسته اند مجوز بازگشایی را بگیرند در حالی که هیچ سرویسی داده نمی شود.

این فروشندگان با بازگشایی مجدد این خانه ها، اقدامات پیشین را دوباره از سر می گیرند. سردار رحیمی خاطرنشان کرد: بعد از چهار الی پنج دهه این مناطق پاکسازی شده‌اند و معتقدم که باید برای آسایش و راحتی ساکنان آن، دستگاه‌های متولی سریع‌تر اقدامات لازم را انجام داده تا به طور کل معضل این منطقه برطرف شود.

 

مقاله

شبکه های اجتماعی

بایگانی


Top