آخرین اخبار

آفرین بر شما؛ غافلگیر شدیم و با پویه شکست خوردیم

صحبت ها و حاشیه ها درباره "پویه"، مسافر اسنپ تقریبا تمام شد و همه دستگاه های تبلیغاتی و امنیتی جمهوری اسلامی، موفق شدند یک دختر جوان را به زانو در آورند.

5 ماه قبل
بیان
A- A A+

صحبت ها و حاشیه ها درباره "پویه"، مسافر اسنپ تقریبا تمام شد و همه دستگاه های تبلیغاتی و امنیتی جمهوری اسلامی، موفق شدند یک دختر جوان را به زانو در آورند.

در تصویری که به یادگار از این واقعه ثبت شد، تا سال ها یاد خواهد شد. این تصویر به همراه صدها تصویر دیگر که در دوره چهل ساله جمهوری اسلامی ثبت شد، نشان می دهد که زنان از روز نخست در نظام ولایی تحت حاکمیت آیت الله ها چگونه زیستند.

تصاویر تظاهرات زنان در ۱۷ اسفند ۵۷، سرکوب آنها به بهانه حجاب در ادارات دولتی، تصور تجاوز به ترانه موسوی در جریان جنبش سبز و سوزاندن او، پرت شدن ویدا موحد از روی کیوسک برق روبروی شیرینی فرانسه در خیابان انقلاب، بازجویی از فاطمه معتمد آریا و حالا پویه نوریان که به طور کامل در راستای تحقیر او تلاش شد.

نمونه های آزار زنان در چهل سال اخیر کم نیستند. ده ها ساعت برنامه تلویزیونی و مستند می توان از حبس، شکنجه و به قتل رساندن زنان ایرانی تولید کرد.

در حالی که برخی رسانه های آزاد، صحبت از غم در چهره مادر پویه و خود او هنگام عکس گرفتن با سعید عابد (راننده اسنپ) به میان آوردند، او در گفتگویی تازه اعلام کرد که در عکس به هیچ عنوان ناراحت نیست و اتفاقا خودش خواسته به دیدار این راننده برود و از او عذرخواهی کند!

ماجرای عذرخواهی مردم عادی و حتی سلبریتی ها از دستگاه های امنیتی، تنها مربوط به امروز نیست و پیش از این نیز تکرار شده است.

تیرماه ۹۴ به دنبال رای دیوان آمریکا در خصوص قانون ازدواج همجنسگرایان، بهرام رادان، بازیگر دو تابعیتی سینما و تلویزیون ایران، از این قانون حمایت و آن را مثبت دانست.

پس از آن بود که روزنامه کیهان خواستار ممنوع شدن تمام فعالیت های رادان شد. این روزنامه تنها فعالیت هنری وی را مورد حمله قرار نداد، بلکه خواستار حذف بیلبوردهای تبلیغاتی با تصویر او شد.

بهرام رادان برای یک تولیدی پوشاک چرم تبلیغ می کند و تصاویر او در آن مقطع زمانی در اکثر شهرهای ایران دیده می شد.

به دنبال این حملات رادان در ۲ نوبت از حسین شریعتمداری و مردم ایران عذرخواهی کرد و روزنامه کیهان نیز متن آن را منتشر کرد.

تحقیر دختران جوان و مجموعا زنان ایران نیز همینطور پیش می رود. اصولگرایان و نیروهای تندرو خود نیز می دانند چه حادثه ای در خصوص پویه نوریان رخ داد.

حسین دهباشی، مستندساز در این رابطه گفت: کور هم می‌داند آن دخترک که یک‌شبه متحوّل نشد، مرعوب شد. رعب نیز گرچه دهان را می‌بندد، قلب را مالامال از نفرت می‌کند.

به نظر می رسد تصویر منتشر شده بنابر اخبار تایید نشده در دفتر دادستان تهران گرفته شده است هرچند که این خبر توسط دادستانی تهران تکذیب شد.

 

مقاله

شبکه های اجتماعی

بایگانی


Top