آخرین اخبار
جنگ روانی دولت علیه مردم در موضوع یارانه هاامام جمعه تهران به التماس بازاریان افتاد +گزارش وال استریت ژورنالتحریم نفتی ایران، نفت را به ۹۰ دلار می رساندکابینه روحانی با حضور قالیباف تکمیل می شودبیات زنجانی نیز صدای انقلاب را شنید؛ «اگر مردم نخواهند...»

نماینده ایران در اوپک خطاب به ترامپ: به دام روسیه افتاده اید

هرچه به زمان آغاز تحریم های فلج کننده آمریکا علیه جمهوری اسلامی در 13 مرداد و 13 آبان نزدیک تر می شویم، واکنش های مقامات حکومتی جدی تر می شود اگرچه تمامی این واکنش ها، مشخصا از روی استیصال و همچنین منفعلانه است.

اخبار مرتبط

خامنه ای به دنبال جانشيني برای سردار سليماني است

به گزارش خبرگزاري آريا علی خامنه ای با محوريت رويکرد تحولي و انقلابي و روحيه ‍پاسخگويي در مقابل امت اسلامي تدابيري را اتخاذ کرد.

برجام؛ ترامپ و صداهای ناساز در اروپا

رویکرد کشورهای اروپایی برای جلوگیری از فروپاشی برجام با خروج احتمالی آمریکا باعث ایجاد شکاف در اعضای اتحادیه اروپا شده است.

بی اعتمادی به خبرگزاری های داخلی با نگاهی بر چند خبر

پرسشی که به وجود می آید این است که کار خبرگزاری های رسمی و رسمی ترین خبرگزاری دولت به کجا رسیده است که دائما در پی تکذیب اخبار رسانه هایی است که به گفته ایشان "غیررسمی" و "معاند" هستند؟

نمایش عدم اختلاف سپاه و رهبر

در حالی که روز بیستم اسفند 96، سردار محمدعلی جعفری –فرمانده کل سپاه پاسداران- از هماهنگی درونی سپاه پاسداران با رهبر جمهوری اسلامی خبر داد، پیشتر آیت الله خامنه ای در گفتگویی با حسن روحانی مبنی بر فشارها به دولت گفته بود که سپاه از وی فرمانبرداری نمی کند.

از هر دست بدهی , از همان دست خواهی گرفت

امنیت و تعیین سرنوشت هر جامعه و کشوری از طرف مردم و دولت قانونی آن کشور مثل ناموس آن جامعه می ماند

اعطای حق رای به طور مساوی؛ صحیح یا نادرست؟

جان استوارت میل در کتاب "حکومت انتخابی" در بخش های گوناگون سعی می کند این نکته را در حافظه فعالان سیاسی قرار دهد که موضوع رای گیری نباید دارای شاخصه های عامه پسند باشد.

نقش مردم و حاکمان از دیدگاه لاک و هابز - بخش اول

انگلستان در قرن هشتم پایگاه و جزیره ای برای هجوم دزدان دریایی گردیده بود. در قرن یازدهم یعنی حدود 1066، نرماندی ها که همیشه ادعای ارضی را داشتند، به فرماندهی پادشاه خود گیوم از فرانسه به انگلستان حمله بردند و پیروز شدند.

نقش مردم و حاکمان از دیدگاه لاک و هابز - بخش دوم و پایانی

اگر حاکمی مسیر استبداد را انتخاب کند، مردم حق دارند علیه او دست به شورش بزنند. بنابراین تا زمانی که محکومین راضی به حکومت حاکم نباشند، حکومت وی مشروع نیست. مردم حق دارند در صورت عدم تحویل به هنگام قدرت از سوی حاکم به زور آن را از غاصبان پس بگیرند.

بیانیه ی کنفدراسیون بین المللی کارگری در مورد ایران

کنفدراسیون بین‌المللی اتحادیه‌های کارگری از ۳۳۱ سندیکا و اتحادیه عضو خود در ۱۶۳ کشور خواسته است تا نسبت به آنچه «آزار و اذیت» فعالان کارگری و«نقض سیستماتیک» ‌حقوق کارگران و نیز تشکل‌یابی آنان به سفارت‌خانه‌های جمهوری اسلامی ایران اعتراض کنند

جمهوری اسلامی و "دیگری هایش"

در پی اعتراضات خیابانی اخیر در بیش از ۸۰ شهر در ایران بسیاری از صاحب‌نظران در داخل و خارج کشور به بحث در خصوص علل و عوامل شکل‌دهی اعتراضات مزبور که به اَعمال خشونت آمیز نیز منجر شد، پرداختند.

گزارش و تحلیل

مقاله

شبکه های اجتماعی

بایگانی


Top