آخرین اخبار
صنعت نفت ایران تشنة سرمایه‌رویای حذف دلار از معادلات ارزی ایرانانتخاب بین تورم کمتر و بیکاری بیشترچالش دختران با «فاطی کماندو»های خشن

خامنه ای به دنبال جانشيني برای سردار سليماني است

به گزارش خبرگزاري آريا علی خامنه ای با محوريت رويکرد تحولي و انقلابي و روحيه ‍پاسخگويي در مقابل امت اسلامي تدابيري را اتخاذ کرد.

5 ساعت پیش

اخبار مرتبط

اعطای حق رای به طور مساوی؛ صحیح یا نادرست؟

جان استوارت میل در کتاب "حکومت انتخابی" در بخش های گوناگون سعی می کند این نکته را در حافظه فعالان سیاسی قرار دهد که موضوع رای گیری نباید دارای شاخصه های عامه پسند باشد.

2 ماه قبل

نقش مردم و حاکمان از دیدگاه لاک و هابز - بخش اول

انگلستان در قرن هشتم پایگاه و جزیره ای برای هجوم دزدان دریایی گردیده بود. در قرن یازدهم یعنی حدود 1066، نرماندی ها که همیشه ادعای ارضی را داشتند، به فرماندهی پادشاه خود گیوم از فرانسه به انگلستان حمله بردند و پیروز شدند.

2 ماه قبل

نقش مردم و حاکمان از دیدگاه لاک و هابز - بخش دوم و پایانی

اگر حاکمی مسیر استبداد را انتخاب کند، مردم حق دارند علیه او دست به شورش بزنند. بنابراین تا زمانی که محکومین راضی به حکومت حاکم نباشند، حکومت وی مشروع نیست. مردم حق دارند در صورت عدم تحویل به هنگام قدرت از سوی حاکم به زور آن را از غاصبان پس بگیرند.

2 ماه قبل

بیانیه ی کنفدراسیون بین المللی کارگری در مورد ایران

کنفدراسیون بین‌المللی اتحادیه‌های کارگری از ۳۳۱ سندیکا و اتحادیه عضو خود در ۱۶۳ کشور خواسته است تا نسبت به آنچه «آزار و اذیت» فعالان کارگری و«نقض سیستماتیک» ‌حقوق کارگران و نیز تشکل‌یابی آنان به سفارت‌خانه‌های جمهوری اسلامی ایران اعتراض کنند

3 ماه قبل

جمهوری اسلامی و "دیگری هایش"

در پی اعتراضات خیابانی اخیر در بیش از ۸۰ شهر در ایران بسیاری از صاحب‌نظران در داخل و خارج کشور به بحث در خصوص علل و عوامل شکل‌دهی اعتراضات مزبور که به اَعمال خشونت آمیز نیز منجر شد، پرداختند.

3 ماه قبل

پیامد تحلیل وارونه آیت‌الله خامنه‌ای از خیزش مردم!

هر ناظر امور ایران می‌داند که نه در اعتراضات مردمی سال ۸۸ و نه در جنبش اعتراضی گسترده دی‌ماه ۹۶ مردم، سازمان مجاهدین که دیری است به یک فرقه فراموش شده و جدا از جامعه متحول ایران تبدیل شده، هیچ گونه نفوذ و تاثیری نداشته است.

4 ماه قبل

عزت الله ضرغامی و قماری بی حاصل

. با کمی احتیاط میشود ادعا کرد ضرغامی در چند وقت اخیر سعی کرده است چرخشهای معنا داری را البته به ظاهر در صحنه ی سیاسی نظام داشته باشد .

4 ماه قبل

منشور حقوق شهروندی در برزخ

روحانی بار دیگر در اجلاس حقوق شهروندی دست به انتقاداتی زد که از سال 92 از آنها سخن گفته و اما تا کنون توفیقی برای حل آنها نیافته است .

4 ماه قبل

چرا علی لاریجانی مجددا از برجام دفاع کرد ؟

سیاست جمهوری اسلامی , فرستادن صدایی نسبتا واحد به جامعه ی بین المللی در حمایت و خواست نظام از ادامه ی برجام است .

5 ماه قبل

عدالت گزینشی در جمهوری اسلامی

راستی چه استانداردی در قوه ی قضائیه برای مواجهه با متخلفین و تضمین اجرای قانون در کشور وجود دارد ؟‍‍‍

5 ماه قبل

گزارش و تحلیل

مقاله

خلوتی با روحانیت
  ناصر آزادی پنا

شبکه های اجتماعی

بایگانی


Top