آخرین اخبار

واکنش مقامات ایرانی به اظهارات نتانیاهو در مورد برنامه هسته‌ای

مقامات وزارت امور خارجه ایران نسبت به اظهارات نخست وزیر اسرائیل در مورد برنامه هسته ای ایران واکنش نشان دادند.

9 ماه قبل
بیان
A- A A+

مطلب منتشر شده ، بیانگر سیاستهای شبکه بیان نیست و نویسنگان آزادند که نظرات خود را بدون سانسور بیان کنند.

شبکه رسانه ای بیان جهت ایجاد فضای تبادل نظر، از نقطه نظرات انتقادی در خصوص مطالب منتشر شده استقبال میکند.

عباس عراقچی، معاون وزیر امور خارجه ایران امروز طی بیانیه‌ای در واکنش به افشای اطلاعات ادعایی بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائيل اعلام کرد: "این اقدام یک بار دیگر با نقاشی کارتونی در سازمان ملل نشان داده شد که موجب مضحکه نتانیاهو شد و او یک بار دیگر این اقدام را تکرار کرده و مدعی است 55 هزار سند در انباری در شورآباد تهران به دست آورده است و مدارکی که اثبات می‌کند ایران برنامه پنهانی هسته‌ای داشته است؛ اما نفس این ادعا خنده‌دار است؛ چگونه است که ایران چنین اسناد مهمی را در یک انبار متروکه صنعتی نگهداری می‌کند".

عراقچی ادامه داد: "اینکه نتانیاهو 10 روز مانده به اعلام تصمیم دونالد ترامپ درباره برجام این نمایش را اجرا می‌کند، مشخص است یک تئاتر طراحی شده برای تاثیرگذاری در تصمیم رئیس جمهوری آمریکا است یا اینکه به دنبال صحنه‌سازی برای از بین بردن برجام هستند و جالب است که همه در این رابطه بسیج شده‌اند و رژیم صهیونیستی در بالاترین سطح به صحنه آمده است".

در همین راستا، بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران نیز با «ورشکسته» و «دروغ‌پرداز» خواندن نتانیاهو و با تاکید بر آمادگی کشورش برای مقابله با سناریوهای احتمالی تصریح کرد: "برای همه سناریوها آمادگی داریم اما نفس این ادعاها و اقدامات نشان می‌دهد تا چه اندازه آمریکا، رژیم صهیونیستی و عربستان سعودی از برجام و شرایطی که این توافق برای ایران ایجاد کرده است، نگران و عصبانی هستند".

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران نیز پیش از این، نخست‌وزیر اسرائيل را به "چوپانی دروغ‌گو" تشبیه کرد که "بازهم می‌خواهد درباره برنامه هسته‌ای ایران، سخن کذب و دروغ بگوید".

گفتنی است بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل دیشب طی سخنانی در جمع خبرنگاران رابطه با توافق هسته ای ایران گفته بود: "سازمان اطلاعات اسرائیل به پرونده محرمانه 55 هزار صفحه ای در رابطه با برنامه هسته ای ایران دست یافته است".

وی در ادامه افزود: "ایران درباره عدم فعالیت هسته ای خود دروغ گفته است. ده‌ها هزار سندی که اطلاعات اسرائیل به آن دست یافته نشان می دهد که ایران درصدد تولید سلاح هسته ای است".

این درحالی است که انتظار می رود دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا 12 ماه می تصمیم نهایی در خصوص اعمال مجدد تحریم علیه ایران را اعلام کند

مقاله

شبکه های اجتماعی

بایگانی


Top