آخرین اخبار

حمله به آمریکا با استعانت از انیمیشن برنده اسکار آمریکایی

رهبر جمهوری اسلامی عصر چهارشنبه دوم خرداد در مراسم افطاری با جمعی از مسئولین حکومت، بدون نام بردن از مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا به انتقاد از رفتار و عملکرد آمریکایی ها پرداخت.

1 سال پیش
بهروز مفید
A- A A+

مطلب منتشر شده ، بیانگر سیاستهای شبکه بیان نیست و نویسنگان آزادند که نظرات خود را بدون سانسور بیان کنند.

شبکه رسانه ای بیان جهت ایجاد فضای تبادل نظر، از نقطه نظرات انتقادی در خصوص مطالب منتشر شده استقبال میکند.

وی که پیشتر برای انتقاد از جوانان ایرانی، نام باشگاه فوتبال رئال مادرید را برده بود، حال برای انتقاد از دولتمردان و دولت زنان آمریکایی، از انیمیشن معروف آمریکایی "تام و جری"، نام برد و آمریکایی ها را همانند گربه‌ داستان «تام و جری» دانست که باز هم شکست می خورند.

این در حالی است که وی در ارتباط با مسائل، محصولات و در کل، تولیدات داخلی اشاراتی کلی می کند. برای مثال او در حالی که نام باشگاه رئال مادرید را به راحتی می برد، برای سخن گفتن از دو باشگاه داخلی پرسپولیس و استقلال از کلمات "قرمز" و "آبی" استفاده می کند.

علی خامنه ای که سالها است بر روی استفاده و حمایت از "کالای ایرانی" تاکید می کند، از به کار بردن ساده ترین کلمات داخلی فرار کرده و با اینگونه خطاب کردن، به نوعی آنها را بی اهمیت قلمداد می نماید کما اینکه این موضوع به صراحت در کلام او مشهود است.

خامنه ای در این سخنرانی مجددا اعلام کرد که هدف آمریکایی ها براندازی جمهوری اسلامی است و گفت این هدف همیشگی آمریکایی ها از ابتدای انقلاب بوده است.

وی همچنین با اشاره به دوران باراک اوباما گفت «حتی همان رئیس جمهوری که می گفت بدنبال براندازی نیستم، به دنبال براندازی بود و نیت و اهداف او نیز مشخص شد.» این در حالی است که بر اساس اخبار منتشر شده تیم وی متشکل از افرادی چون علی اکبر ولایتی و صادق خرازی از سال 1390 در حال مذاکره مخفیانه با آمریکایی ها بودند. اخیرا نیز با انتشار تصاویری توسط جیسیون ازبورن خبرنگار آمریکایی و مشاور سابق ترامپ از دیدار کمال خرازی، سیاستمدار اصلاح طلب و وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی در دوران ریاست جمهوری سید محمد خاتمی، با جان کری، وزیر سابق امور خارجه آمریکا در دوره باراک اوباما، مشخص شد که این مذاکرات و گفتگوها با آمریکاییان ادامه دارد.

مورد مشخص تر این است که مقامات رسمی و بر سر کار در ایالات متحده آمریکا بر خلاف گفته های آیت الله خامنه ای، در هیچ دوره ای اعلام نکرده اند که هدف آنان، براندازی جمهوری اسلامی است. همچنین جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا در دولت دونالد ترامپ، روز 12 می 2018 اعلام کرد که "هدف دولت ترامپ تغییر نظام ایران نیست".

اما گویا مقامات جمهوری اسلامی با فرافکنی، دشمن تراشی و بهانه ای برای سرکوب مخالفان همواره تلاش می کنند تا اهداف آمریکا و بعضی کشورهای دیگر را "سرنگونی" حکومت تلقی کنند.

این به معنای آن است که اگرچه هیچ مقام آمریکایی چنین موضع گیری نکرده اما با اعلام دائمی این مطلب، تمام فعالین داخلی و خارجی علیه جمهوری اسلامی، همگی تابع دستورات آمریکا در جهت براندازی اقدام می کنند و هر فعالی که کوچکترین مخالفتی با رژیم کرده یا خواهان تداوم آن نباشد، همسو و هم جهت با آمریکایی ها در جهت براندازی است. لازم به ذکر است بر اساس برخی پروتکل های بین المللی، کشورهای عضو سازمان ملل نمی توانند به صراحت در رابطه با تغییر حکومت کشور عضو دیگر موضع گیری کنند. البته در این مورد، کارشناسان حقوق بین الملل نظرات مختلفی دارند.

به هر روی، موضوع تغییر رژیم در ایران، نه مساله ای خارجی که ابتدائا از درون ایران و کنشگران ایرانی با جهت گیری های سیاسی، مذهبی و اجتماعی مختلف برخاست؛ مساله ای که عمدا یا سهوا توسط حکام جمهوری اسلامی نادیده گرفته می شود.

 

مقاله

شبکه های اجتماعی

بایگانی


Top