آخرین اخبار

کابینه روحانی با حضور قالیباف تکمیل می شود

پس از گمانه زنی ها در ارتباط با حضور محمدباقر قالیباف -شهردار سابق تهران- در کابینه روحانی، حال یکی از اعضای شورای شهر "برگ جدیدی از تخلفات در واگذاری املاک نجومی" را رو کرد.

8 ماه قبل
بهروز مفید
A- A A+

مطلب منتشر شده ، بیانگر سیاستهای شبکه بیان نیست و نویسنگان آزادند که نظرات خود را بدون سانسور بیان کنند.

شبکه رسانه ای بیان جهت ایجاد فضای تبادل نظر، از نقطه نظرات انتقادی در خصوص مطالب منتشر شده استقبال میکند.

پس از گمانه زنی ها در ارتباط با حضور محمدباقر قالیباف -شهردار سابق تهران- در کابینه روحانی، حال یکی از اعضای شورای شهر "برگ جدیدی از تخلفات در واگذاری املاک نجومی" را رو کرد.

حسن روحانی که پیشتر اعلام کرده بود برای مقاومت در برابر آمریکا به دنبال پایان دادن به اختلافات درونی است، همه ارکان و افراد تندرو به یکباره از وی اعلام حمایت کردند.

روحانی که مشخصا از 24 میلیون نفری که وی رای داده بودند، روی برگردانده و همسو و هم جهت با مقامات دو قوه و بیت رهبری موضع گیری می کند، حال در اقدامی دیگر به نظر می رسد برای گرفتن تب تندروهایی که احتمالا از سقوط دولت وی راضی خواهند شد، در حال یارگیری از جبهه مقابل است. جبهه ای که به گواه وزارت کشور جمهوری اسلامی، 16 میلیون رای داشت و جناح شکست خورده آخرین انتخابات فرمایشی ریاست جمهوری محسوب می شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، در هفته اخیر جلسه‌ ای با حضور سه نفر از اعضای شورای شهر، رئیس و معاونان مختلف سازمان املاک و مستغلات، مسئولان املاک و مستغلات مناطق و شرکت‌های شهرداری در خصوص آخرین وضعیت مدیریت املاک و نیز تعیین تکلیف املاک واگذار شده در زمان مدیریت شهری سابق برگزار شد.

عضو شورای شهر تهران با اشاره به نتایج آخرین جلسه شورا با سازمان املاک و مستغلات شهرداری، به گزارشات و جزییات بیشتری در خصوص 1300 ملک واگذار شده اشاره کرد.

مجید فراهانی با اشاره نتایج تحقیقات این سازمان افزود: براساس بررسی‌ های ما در حال حاضر بیش از هزار و صد ملک از املاک شهرداری تهران کماکان در دست اشخاص حقیقی و حقوقی و نهادهای مختلف قرار دارد. این آمار البته بیشتر از اینها بوده اما تاکنون در ماه‌های گذشته با پیگیری کمیته سه نفره سازمان فرایند بازپس‌گیری حدود 150 ملک به نتیجه رسیده است.

رییس کمیته بودجه شورای شهر افزود: غالبا املاکی که به صورت رایگان واگذار شده با دستور شهردار اسبق تهران، معاونان ایشان یا قائم مقام شهردار در اختیار اشخاص حقیقی صاحب نفوذ یا نهادها قرار گرفته و هنوز هم در اختیارشان است. ما به شدت پیگیر این مساله هستیم و معتقدیم که این املاک به مردم تعلق دارند و باید به آنها برگردد. اغلب املاک ارزش بالایی دارند، برای مثال ملکی وجود دارد که بیش از هزار میلیارد ارزش داشته و واگذار شده است، اعداد بالا هستند.

وی همچنین از واگذاری حتی ساختمان های شهرداری خبر داد. برای مثال در دو نمونه، به ساختمان های شهرداری 13 و 14 شهر تهران اشاره شد که البته فراهانی اعلام کرد که نمی خواهد نام نهادی که ساختمان شهرداری منطقه 13 تهران به آن واگذار شده را به زبان بیاورد.

به نظر می رسد در همین ماه های ابتدایی آغاز فعالیت محمدعلی افشانی که وی به دنبال "نوسازی ناوگان شهری" در تهران است، باید مشکلات و مشخصا دزدی های پیشتر انجام شده در دوران قالیباف رسیدگی شود.

باید دید جنگ ظاهری میان روحانی و قالیباف در ایام انتخابات که باعث سرازیر شدن آراء انتخاباتی به حساب او شد، به نمایش دوستی حقیقی تمامیت نظام می انجامد یا خیر!

اگر حضور قالیباف به هر عنوانی در کابینه روحانی حتی به عنوان مشاور اثبات شود، لیست افراد همراهی کننده رییس جمهور از قاتل تا دزد املاک ملت تکمیل خواهد شد.

پیشتر حضور افرادی چون مصطفی پورمحمدی به عنوان وزیر دادگستری در سال های 1392 تا 1396 مورد اعتراض رای دهندگان واقع شده بود.

 

مقاله

شبکه های اجتماعی

بایگانی


Top