آخرین اخبار

وقتی حواسها به سمت تورقوزآباد پرت بود و 3 نفر حکم اعدام گرفتند

در زمانی که همه توجهات شوخی و جدی به سمت جملات وزیر بی ادب بهداشت، نشانی دادن های نتانیاهو و وضعیت دلار است، 3 نفر از فعالین اقتصادی که توسط سخنگوی قوه قضاییه "مفسد اقتصادی" خوانده می شوند، حکم اعدام دریافت کردند.

12 ماه قبل
بیان
A- A A+

جمهوری اسلامی به خوبی یاد گرفته که هجمه ها به سمت خود را هرچقدر بد اما هدایت کند. در زمانی که همه توجهات شوخی و جدی به سمت جملات وزیر بی ادب بهداشت، نشانی دادن های نتانیاهو و وضعیت دلار است، 3 نفر از فعالین اقتصادی که توسط سخنگوی قوه قضاییه "مفسد اقتصادی" خوانده می شوند، حکم اعدام دریافت کردند.

اگرچه این خبر صبح امروز و شب گذشته در همه رسانه های وابسته به حکومت پخش شد اما عدم نشان دادن واکنش عموم به آن یک علت دارد؛ خمیر شدن و بی خیال شدن مردم!

درست زمانی که ملتی درگیر خرید نوار بهداشتی و رب و سیب زمینی کیلویی 4000 تومان هستند و وضعیت مردم بدتر از بد می شود، حکومت تشنه خون برای یک مانور کوچک تبلیغاتی هم که شده، حکم به اعدام می دهد و خبر آن را با صراحت رسانه ای می کند.

در شرایط عادی و بدون وجود فاکتورهای بند اول، اگر چنین خبری پخش بشود، فعالین مدنی و حقوق بشر حداقل در جهت شناساندن این افراد مجهول الهویه اقدام می کنند تا اثبات شود در نهایت چیزی به نام اخلال در نظام اقتصادی وجود ندارد و آنانی که مختل کنندگان نظم اقتصادی به صورت سازمان دهی شده عمل می کنند، چند نفر فرد نامعلوم نیستند.

قوه قضاییه وظیفه دارد بی قانونی های خود را سامان ببخشد و در مسیر قانون قرار بگیرد. اگر این 3 نفر "مفسد اقتصادی" هستند، مردم حق دارند به طور کامل با نام و مشخصات آنها آشنا شوند و از فعالیت های آنان اطلاع پیدا کنند. نشستن در یک اتاق که نام آن را دادگاه گذاشته اند و برای هر فردی با هر اتهامی، حکم صادر کردن پیشتر توسط بیدادگاه های نازی ها انجام می شد که در آن افراد را پس از ساعتها کشاندن با قطار، به اردوگاه های کار اجباری می فرستادند و مرگ و زنده بودن آنها مشخص نبود!

قوه قضاییه خود به تنهایی باعث و بانی بی قانونی و فساد سازمان یافته در کشور شده است.

نشاندن جلادی چون محسنی اژه ای به عنوان معاون اول دستگاه قضا کاملا مشخص می کند سیستم قضایی کشور قرار است به کجا برود!

وی در رابطه با اعتراضات به حق کامیونداران نیز همچون همیشه از زبان تهدید و زور استفاده کرد. در این خصوص و در حاشیه مراسم تودیع و معارفه رییس کل دادگستری استان زنجان اژه ای گفت: متاسفانه افرادی هستند که به تحریک دشمن در خدمت رسانی کامیونداران و نقل و انتقال کالا و خدمت رسانی به مردم اخلال ایجاد می کنند.

وی متحدان کامیونداران را تهدید کرد که مجازات سختی در انتظار آنها است. مجازات سخت در نظر قوه قضاییه ایران تنها به یک یا چند سال زندان ختم نمی شود و مقصود او شکنجه مردمیست که جانشان به لب رسیده و حالا دستشان تنها به جاده هایی می رسد که می توانند صدایشان را از دور به گوش مسئولین بی کفایت برسانند. از سوی دیگر احتمالا "اعدام" یکی دیگر از مجازات سختیست که پرتاب کننده معروف قندان آن را وعده می دهد.

به نظر می رسد زورآزمایی مردم و دستگاه های مختلف حکومتی آنقدر علنی شده که راه خود را با صراحت به درون مطبوعات و سخنرانی های مختلف باز کرده است.

قطع به یقین عدم ادامه دادن این راه منجر به فشارهای دهشتناک تری در آینده خواهد شد. حکومت بارها و بارها اثبات نموده که خشم خود را نگه داشته و سپس در جهت انتقام سخت بر می آید.

 

مقاله

شبکه های اجتماعی

بایگانی


Top