آخرین اخبار

اسراییل در خارج از ایران با جمهوری اسلامی می جنگد

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسراییل ساعاتی پس از حمله نظامیان این کشور در نزدیکی دمشق گفت: «اسرائیل این روزها در حال جدال با ایران در سوریه است».

6 ماه قبل
بیان
A- A A+

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسراییل ساعاتی پس از حمله نظامیان این کشور در نزدیکی دمشق گفت: «اسرائیل این روزها در حال جدال با ایران در سوریه است».

وی که روز چهارشنبه خطاب به دانشجویان نیروی هوایی اسرائیل سخنرانی می کرد گفت اسرائیل به طور مداوم و همین حالا بر علیه محاصره سوریه توسط ایران عمل می کند.

آمریکا، اسرائیل، عربستان سعودی و روسیه بارها خواستار خروج جمهوری اسلامی و نیروی قدس سپاه از منطقه شده اند.

وی ادامه داد: «دفاع از میهن با ریشه کن کردن تهدیدات خصمانه آغاز می شود. ما مایل به پذیرفتن خط مشی ایران در سوریه که علیه خودمان است نیستیم.»

جمهوری اسلامی به کرات اسرائیل را تهدید به نابودی کرده و علی خامنه ای، سپتامبر ۲۰۱۵ اعلام کرد اسرائیل ۲۵ سال آینده را نخواهد دید.

همچنین اسفندماه ۱۳۹۴ رزمایش موشکی سپاه در حالی برگزار شد که روی بدنه موشک‌های شلیک شده، جمله معروف درباره اسرائیل به زبان عبری حک شده بود. بر روی بدنه این موشک به زبان عبری نوشته شده بود اسرائیل باید از صفحه روزگار محو شود!

نتانیاهو در ادامه گفت: اسرائیل اقدامات پیشگیرانه در خصوص امنیت خود را به کار خواهد بست و خروج آمریکا از سوریه نیز خللی در کار آنها ایجاد نمی کند.

او همچنین در خصوص تروریست های حزب الله گفت: ما یکی پس از دیگری تونل های حزب الله را تخریب می کنیم.

پیشتر نفتالی بنت، وزیر آموزش و پرورش اسرائیل گفته بود «تا زمانی که از شر سر اختاپوس راحت نشویم، وضعیت بهتری را در محل شاخک‌های آن نخواهیم داشت».

 

مقاله

شبکه های اجتماعی

بایگانی


Top