آخرین اخبار

فتنه تغلب و چند پرسش اساسی

علی خامنه ای نمی تواند جنبش سبز را فراموش کند. رسانه های مستقیما وابسته به او همچون وبسایت شخصی اش نیز حرف زدن های هر ساله از آنچه که او با نام «فتنه» از آن یاد می کند، علت این امر را در این می دانند که القائات دشمنان به جوان تر ها با این روش خنثی می شود.

6 ماه قبل
بیان
A- A A+

علی خامنه ای نمی تواند جنبش سبز را فراموش کند. رسانه های مستقیما وابسته به او همچون وبسایت شخصی اش نیز حرف زدن های هر ساله از آنچه که او با نام «فتنه» از آن یاد می کند، علت این امر را در این می دانند که القائات دشمنان به جوان تر ها با این روش خنثی می شود.

فیلمی ۲ دقیقه‌ای هم از به عنوان رپورتاژ آگهی برای این کتاب ساخته شده و همچون فروشندگان برخی کتب، برای دانستن بیشتر از بیننده خواسته شده تا کتاب را بخرند.

کتابی با قیمت ۳۲۰۰۰ تومان توسط انتشارات وابسته به علی خامنه ای به تازگی در ارتباط با «فتنه ۸۸» منتشر شده است. نامش را «فتنه تغلب» گذاشته اند که استفاده از حرف «غ» به جای «قاف» معنایی دو پهلو را می رساند.

«تغلب» در "فرهنگ فارسی معین" به معنای پیروز شدن و غالب شدن است.

حالا «جوانان» باید کتاب ۳۲ هزار تومانی تهیه کنند تا القائات علی خامنه ای را بخوانند و بدون آنکه پس از ۹ سال اجازه دفاع به محصورین بدهند، تمام ماجرا را به نفع خود تمام کنند.

آقای خامنه ای مشخص نیست که می داند یا خیر اما اظهر من الشمس است که مخاطبان مورد نظر او در این کتاب، به راحتی به اینترنت و آرشیوها دسترسی دارند و می توانند با ساعاتی کند و کاو به حقیقت پسا انتخابات دست یابند.

با این حال پیش فرض نگارنده این است که «بیت معظم له» به خوبی می داند که در زمانه اینترنت به راحتی می توان همه چیز را یافت. از این رو تلاش کرده اند تا با گنجاندن صفحاتی به آنچه که در پشت پرده می گذرد بپردازند.

پرسش نخست این است که علی خامنه ای به فرض صحت تمام به نوشته وبسایت او «مضامین صریح این دیدار»، آیا اجازه صحبت کردن به میرحسین موسوی و مهدی کروبی حتی در یک دادگاه جهت آخرین دفاعیات داده است یا خیر؟

اگر نوک پیکان را کمی آن طرف تر بگیریم، شخص میرحسین موسوی نیز در مظان اتهام است!

۳ روز پس از انتشار فیلم فوق الذکر، میرحسین موسوی از حصر خانگی، پیام کوتاهی به بیرون می فرستد. او در پیام خود از زندان خانگی به دفتر آثار آیت الله خامنه ای «پیشنهاد» می کند که فیلم کامل جلسه گفتگویش با وی را منتشر کنند.

مشخص نیست میرحسین موسوی که حدود ۹ سال را بدون دسترسی به اینترنت و در حصار زندانبانان خود به سر می برد، چگونه از انتشار چنین فیلمی با این سرعت «مطلع» شده و مهمتر اینکه توانسته پیام خود را به شخصی که با او دیدار داشته خارج از دید نگهبانان به بیرون منتقل کند؟

با فرض قبول شرایطی که برای او مهیا شده، پرسش اساسی تر این است که او چگونه هیچ موضعی در خصوص حوادث دی ماه ۹۶، دروغ های حسن روحانی و جواد ظریف و یا مالباختگان موسسات «غیرمجاز» نگرفته است؟

از همه این مسائل مهمتر اینکه چرا پیام او به تهدید شباهت دارد و به جای احاله موضوع به بیت، خود اقدام به دفاع نکرده و حتی یک جمله کوتاه در این خصوص نگفته است؟

به نظر نمی رسد با تمام خرج های صورت گرفته، کتاب فتنه تغلب، به فروش چندانی دست یابد و در صورت فروش نیز، کسی نتیجه گیری از پیش تعیین شده را بپذیرد چراکه محصورین تا کنون نتوانسته دفاعی از خود داشته باشند.

اما لازم است آقای موسوی که توان پیام رساندن به بیرون از زندان خانگی را دارند، هر از چندی سخنی بگویند.

محصورین چیزی برای از دست دادن ندارند و اگر کوچکترین خطایی کرده بودند تا کنون بارها بر آن پای فشاری می شد. به طور قطع عدم وجود مدارک مستدل، باعث شده است چنین کتابی هم منتشر شده و "یک طرفه قاضی رود"؛ پس چه بهتر که در پایان عمر جویندگان هلال شیعی، ناگفته ها تا جای ممکن گفته شود.

 

مقاله

شبکه های اجتماعی

بایگانی


Top