آخرین اخبار

الگوبرداری از استالین و همکاری با طالبان

ایجاد رابطه با طالبان، اگرچه از قبل نیز وجود داشته اما صراحت در این امر به این شکلی نبود که به راحتی مقامات رسمی کشور با آنها به گفتگو بنشینند و متن مذاکرات هم در اختیار سایت ها قرار بگیرد.

6 ماه قبل
بیان
A- A A+

برای شکست دشمن حتی می توان با خود شیطان همدست شد! این جمله استالین -رهبر و سیاست‌مدار کمونیست شوروی و قاتل صدها هزار نفر- بود.

اما جمهوری اسلامی به خوبی از قاتلان درس می گیرد و برای «حفظ بیضه اسلام» با بزرگترین قاتلان دست دوستی می دهد.

ایجاد رابطه با طالبان، اگرچه از قبل نیز وجود داشته اما صراحت در این امر به این شکلی نبود که به راحتی مقامات رسمی کشور با آنها به گفتگو بنشینند و متن مذاکرات هم در اختیار سایت ها قرار بگیرد.

همچنین چاپ و انتشار تحلیل در خبرگزاری های رسمی کشور با گروه تروریستی که از عوامل اصلی نگون بختی کشور افغانستان بود به هیچ وجه صورت نمی گرفت. اما اکنون خبرگزاری ها قرار ملاقات با رهبران و سخنگویان طالبان تنظیم می کنند و در کنار تروریست ها می نشینند و میکروفون در اختیارشان می گذارند.

پیشتر اخباری در خصوص حضور افراد طالبان در ایران صرفا در حد زمزمه بود اما جمهوری اسلامی پس از شکست برجام، جرات پیدا کرد و خود را به طالبان نزدیک نمود.

اولین و بزرگترین حامی تروریسم در جهان ظرف کمتر از یک ماه آنچنان رابطه با طالبان را عادی جلوه داد که انگار با یک ان جی اوی محیط زیستی آغاز همکاری کرده است.

طالبان که همچون یک موش مرده با حضور سربازان آمریکایی نفس های آخرش را می کشید اکنون با حمایت رسمی و دولتی جمهوری اسلامی، جان دوباره ای گرفته است و جمهوری اسلامی بی اعتنا به منافع ملی و حاکمیت ملی افغانستان، تروریست های طالبانی را با آغوش باز پذیرفته است.

این در حالیست که جمهوری اسلامی در مقاطعی حتی با آمریکا جهت سرکوب طالبان هم پیمان شده بود.

همچنین پژوهشگران به خوبی به یاد دارند که کتاب هایی تحت عنوان قانون اساسی افغانستان و با هدف شناسایی صحیح یک گروه تروریستی و شبه نظامی در ایران چاپ و در اختیار مردم قرار می گرفت.

از دلایل چاپ این کتاب می توان به این اشاره کرد که اگر بنا باشد تندروهای اسلامگرا قدرت را در اختیار بگیرند، همین اتفاقی که در افغانستان و پاکستان افتاد برای ایران هم می تواند بیفتد.

با این وجود اما ایران با طالبان بر سر یک سفره نشسته است. علت آن از جمله مقابله با آمریکا و پایگاه های آمریکایی هر چیز دیگری که باشد نقض حاکمیت ملی یک همسایه تلقی می شود و دولت مرکزی افغانستان این را فراموش نخواهد کرد.

این موضوع در همین راستا حائز اهمیت است که هنوز تروریسم جمهوری اسلامی ایران و تروریسم جمهوری اسلامی طالبان بر سر کلیات در حال رایزنی هستند، اما سخنگوی طالبان پیشاپیش انتخابات سال آینده افغانستان را به دلیل حضور نظامیان آمریکایی «فاقد اعتبار» می داند!

 

مقاله

شبکه های اجتماعی

بایگانی


Top