آخرین اخبار

درخواست احمدی نژاد از وزارت کشور: مجوز راهپیمایی صادر کنید

محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور جنجالی و پرحاشیه سابق ایران، برای چندمین بار از راه قانونی وارد شده تا شاید مجوزی را از وزارت کشور برای برگزاری راهپیمایی بگیرد.

6 ماه قبل
بیان
A- A A+

محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور جنجالی و پرحاشیه سابق ایران، برای چندمین بار از راه قانونی وارد شده تا شاید مجوزی را از وزارت کشور برای برگزاری راهپیمایی بگیرد.

او همچنین مجوز ندادن را جرم خوانده و آن را متوجه رحمانی فضلی، وزیر کشور کرده است.

احمدی نژاد با استناد به اصول ۲۷ و ۸ قانون اساسی در حالی از وزارت کشور درخواست مجوز می کند که به دفعات این درخواست رد شده است.

جمهوری اسلامی خود را در قضایای سال ۸۸ محق می داند چرا که به گفته سردمداران حکومت، نه میرحسین موسوی و نه هیچ یک از رهبران جنبش سبز درخواست مجوز برای راهپیمایی نکرده بودند. این البته به جز مواردی است که در راهپیمایی حمایت از مردم مصر و تونس صورت گرفت و روزنامه کیهان نیز آن را اقدامی هدایت شونده خواند.

با این حال اگر بپذیریم که جنبش سبز، جنبشی آشوب طلبانه بود که اول راهپیمایی کرد و پس از متشنج کردن فضای سیاسی کشور درخواست مجوز نمود، این بهانه در ارتباط با احمدی نژاد وجود ندارد.

احمدی نژاد جو کشور را متشنج نکرده است و دنباله روهای وی در خیابان ها شعاری نداده اند. پس به نظر نمی رسد ممانعت از حق راهپیمایی مسالمت آمیز موجه باشد.

او در بخشی از نامه خود خطاب به رحمانی فضلی نوشته است:

اینجانب به کرات و با استناد به اصول قانون اساسی، درخواست مکتوب خود را برای صدور مجوز برپایی تجمع اعتراضی نسبت به شرایط موجود کشور و تصمیمات مقامات رسمی ارائه کرده‌ام ؛ اما متاسفانه به جای انجام وظایف قانونی خود، همواره و به بهانه های گوناگون و بدون هرگونه مستند قانونی، مانع از این حق مسلم شده اید. این رفتار آشکارا جرم و موجب سلب مشروعیت از جنابعالی است که در آینده نه چندان دور به آن رسیدگی خواهد شد.

وعده احمدی نژاد به "آینده نه چندان" که در آن رحمانی فضلی به دلیل عمل نکردن به وظایف خود در آن مجازات خواهد شد، بیشتر به نوعی تهدید برای وزیر کشور شبیه است. تهدیدی که احتمالا با در نظر گرفتن "قانون" و پشت کردن به آن کاملا جدی و عملی است.

او "ساعت" و "مکان" تجمع را اعلام نموده و از این وزارتخانه خواسته تا ضمن صدور مجوز، اقدامات لازم برای برقراری نظم و تدابیر ترافیکی در نظر گرفته شود.

رییس دولت های نهم و دهم پس از برکناری از قدرت اجرایی همچون زمان زمامداری خود در مسند ریاست جمهوری حاشیه ساز بوده است. در مدتی که او به بخش های مهمی از ارکان قدرت در جمهوری اسلامی انتقاد می کرد، رئیس دفتر او، اسفندیار رحیم مشایی نیز دادگاهی شد و ۵ سال زندان برایش نوشته شد.

احمدی نژاد چندین بار در مورد بی گناهی وی صحبت کرده بود.

 

مقاله

شبکه های اجتماعی

بایگانی


Top