آخرین اخبار

علم الهدی اروپایی ها را کافرانی خواند که در انتظار لبخندشان هستیم

احمد علم الهدی امام جمعه مشهد و دارنده امپراطوری آستان قدس رضوی در نماز جمعه این هفته مشهد با انتقاد از دولت روحانی گفت چشممان به لبخند چهار تا اروپایی کافر است.

6 ماه قبل
بیان
A- A A+

احمد علم الهدی امام جمعه مشهد و دارنده امپراطوری آستان قدس رضوی در نماز جمعه این هفته مشهد با انتقاد از دولت روحانی گفت چشممان به لبخند چهار تا اروپایی کافر است.

یکی از وظایف امام جمعه آگاه نمودن مردم به مسائل روز است. اما آنچه که در نمازهای جمعه در ایران اتفاق می افتد "خط دهی" امام جمعه و تلاش برای عصبانی کردن مردم است تا به سویی که حاکم اصلی (حاکم شرع) در نظر دارد هدایت شوند.

علم الهدی در حالی صحبت از کافران اروپایی می کند که گویی در خانه تمام رهبران اروپایی رفته و می داند که آنها اعتقادی به مسیحیت، خدا و دنیای دیگر ندارند!

با این حال از بعد سیاسی، امام جمعه این شهر خود را یک تنه به جای وزارتخانه امور خارجی می بیند و می گوید چشم ما به دنبال لبخند اروپایی های کافر است.

اشاره او به ماندن یا نماندن اروپا در برجام و موضوع FATF است که پیشتر علی خامنه ای گفته بود امیدی به اروپایی ها نیست.

ائمه جمعه نیز با خط گیری از خامنه ای، خود را در موقعیتی می بینند که باید از کسی که آنها را به سمت امام جمعه ای گمارده دفاع کنند.

او همچنین به موضوع براندازی جمهوری اسلامی اشاره و گفت «آخرین توطئه‌ دشمن، جنگ اقتصادی است و ابتکار عمل را خود در دست گرفته است زیرا می‌خواهد جریان تحریم‌ها را به گونه‌ای هدایت کند تا ما در برابر تحریم‌ها منفعل شده و به سمت براندازی نظام و دین و انقلاب پیش برویم.»

جمهوری اسلامی چهل سال است که خود را در یک پیچ تاریخی برای مردم تعریف می کند. هر یک از روسای جمهور آمدند و وعده دادند که پس از به دست گیری قدرت مشکلات رفع خواهند شد.

با این وجود مشکلات ایران هر بار بیش از پیش خود را بروز داد و آینده نامعلوم و جهنمی مردم و کشور ایران نشان دهنده این واقعیت است که هیچ یک از وعده ها کارساز نبوده اند.

حال امامان جمعه می گویند این پیچ آخر مربوط به آخرین حربه دشمن یعنی حربه جنگ اقتصادی است که اگر رژیم بتواند از آن عبور کند، به سمت موفقیت پیش خواهد رفت.

حسن عباسی نیز در آخرین سخنرانی خود در همین خصوص گفت مجموعه کشور را اگر در اختیار سپاه قرار بدهیم همچون موفقیت هایی که در زمینه نظامی، کشاورزی و فرهنگی به دست آورده، می تواند مشکلات اقتصادی را هم ظرف چند سال حل کند.

آنچه که مسلم است این است که با توجه به ظرفیت های ایدئولوژیک جمهوری اسلامی و فساد سازمان یافته و همچنین ناکارآمدی قوانین موجود به علت چشم پوشی از آنان توسط سران رژیم، جمهوری اسلامی توانایی اداره کشور را نه تنها ندارد که ادامه این روند موجب ایجاد باتلاق در سایر نقاط کشور خواهد شد.

 

مقاله

شبکه های اجتماعی

بایگانی


Top