آخرین اخبار

ایران باز هم تاکید کرد که برنامه موشکی اش قابل مذاکره نیست

بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت خارجه ایران، روز دوشنبه تأکید کرد که این کشور هرگز در مورد برنامه موشکی خود مذاکره نخواهد کرد و گفت که این کشور همچنان به افزایش قدرت بازدارندگی خود برای "حفظ امنیت ملی" ادامه خواهد داد.

7 ماه قبل
بیان
A- A A+

بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت خارجه ایران، روز دوشنبه تأکید کرد که این کشور هرگز در مورد برنامه موشکی خود مذاکره نخواهد کرد و گفت که این کشور همچنان به افزایش قدرت بازدارندگی خود برای "حفظ امنیت ملی" ادامه خواهد داد.

او در صحبت هایش که بخش هایی را خبرگزاری تسنیم منعکس کرد، گفت: «سیاست ما در مورد موشک ها شفاف است و این موضوع به عنوان بخشی از دفاع از کشور قابل مذاکره نیست.»

قاسمی گفت که برنامه موشکی در راستای تلاش برای حفاظت از امنیت کشور است.

وی همچنین مذاکرات مخفیانه با فرانسه در خصوص برنامه های موشکی را تحت فشارهای وزارت خارجه فرانسه رد کرد چرا که فرانسه گفته بود اگر در خصوص برنامه موشکی خود حاضر به گفت و گو نباشد، تحریم هایی را علیه این کشور وضع خواهد کرد.

ژان-ایو لودریان، وزیر خارجه فرانسه روز جمعه اظهار کرده بود «ما مذاکرات فشرده ای را با ایران آغاز کرده ایم و اگر پیشرفتی حاصل نشود، آماده هستیم که تحریم هایی را به طور جدی اعمال کنیم و آنها این را می دانند.» وی همچنین خواستار تغییر رفتار ایران در منطقه خصوصا در سوریه شد.

علی رغم تحریم های جدید ایالات متحده علیه ایران با هدف فشار بر تهران برای پایان دادن به فعالیت های نظامی در خاورمیانه و برنامه موشکی بالستیک ایران، تهران همچنان به توسعه زرادخانه موشکی خود ادامه داده و از این برنامه دفاع می کند.

آقای قاسمی گفت: «هیچ مذاکره ای درمورد برنامه موشکی ما با فرانسه یا هر کشور دیگری صورت نگرفته است. برنامه موشکی ما یک برنامه دفاعی است و تنها در میان محافل داخلی در مورد آن صحبت می کنیم.»

جمهوری اسلامی دارای بیش از ۱۰۰۰ موشک بالستیک کوتاه برد و میان برد است که توانایی کمک به به بازیگران غیر دولتی نظیر حزب الله لبنان در مرزهای شمالی اسرائیل و حماس در نوار غزه را دارد.

اسرائیل چندین بار نظر خود را مبنی بر اینکه هرگونه انتقال سلاح های پیشرفته به حزب الله "یک خط قرمز" است اعلام کرده است.

روز دوشنبه یک فرمانده سپاه پاسداران ایران گفت که استراتژی این کشور پاک کردن «رژیم صهیونیستی» از نقشه سیاسی است.

او همچنین گفته بود اسرائیل حتی یک گورستان در فلسطین برای دفن اجساد خود نخواهد یافت.

سخنان این فرمانده بی شباهت به سخنان رهبر گروه موسوم به دولت اسلامی عراق و شام نیست.

ابوبکر بغدادی، رهبر داعش در روزهای پایانی سال ۲۰۱۵ با انتشار نواری هشدار داد که نیروهای وی «به زودی با (یهودیان) در فلسطین دیدار خواهند کرد».

به گزارش سایت خبری یدیعوت آحارونت و به نقل از نشریه آنلاین تایمز اسرائیل، البغدادی در ادامه گفته است «فلسطین سرزمین شما و خانه شما نخواهد بود. گورستان شما خواهد بود. خداوند شما را در فلسطین گرد آورده است تا مسلمانان بتوانند شما را به قتل برسانند.»

 

مقاله

شبکه های اجتماعی

بایگانی


Top