آخرین اخبار

هویزه؛ رونمایی از تازه‌ترین تهدید موشکی

رژیم ایران در ادامه برنامه موشکی خود، از موشک دوربرد خود به نام «هویزه» رونمایی کرده که قرار است «علیه اهداف زمینی ثابت» استفاده شود.

7 ماه قبل
بیان
A- A A+

رژیم ایران در ادامه برنامه موشکی و ماجراجویی‌های نظامی خود، از موشکی دوربرد به نام «هویزه» رونمایی کرده که قرار است «علیه اهداف زمینی ثابت» استفاده شود.

به گزارش «شبکه رسانه‌ای بیان» نا اطمینانی در عرصه اقتصادی و بی‌ثباتی و انزوا در عرصه سیاسی حاصل برنامه پرهزینه موشکی جمهوری اسلامی بوده است. در شرایطی که مردم از فقر و گرسنگی در رنج هستند، این رژیم میلیاردها دلار صرف ماجراجویی‌های نظامی و برنامه موشکی خود می‌کند و ابایی هم ندارد اعلام کند این موشک‌ها برای هدف قرار دادن اسرائیل تولید می‌شوند.

هویزه، نام جدیدترین موشکی است که رژیم ایران تولید و حتی به طور پنهانی آزمایش کرده است. امیر حاتمی، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ادعا کرده است که این موشک را «متخصصان ایرانی» طراحی و تولید کرده‌اند. او اذعان کرده است که موشک هویزه 1350 کیلومتر برد دارد و علیه اهداف زمینی ثابت استفاده خواهد شد.

این مقام نظامی رژیم ایران به آزمایش این موشک هم اذعان کرده و گفته است «آزمایش پروازی موشک کروز زمینی هویزه دوربرد پروازی 1200 کیلومتر انجام و موفق شد اهداف از پیش تعیین‌شده را با دقت مورد اصابت قرار دهد.»

هم‌زمان با رونمایی از موشک هویزه علی لاریجانی، رئیس مجلس ایران در گفت‌وگو با شبکه المیادین آمریکا را تهدید نظامی کرده و گفته است «آمریکایی‌ها بی‌عقلی می‌کنند؛ ولی مختصر عقلی دارند که رویِ مین پا نگذارند تا ویلچری نشوند.»

حسین سلامی، جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران نیز هفته گذشته اسرائیل را به نابودی تهدید کرد و اظهار داشت «راهبرد ما محو اسرائیل از جغرافیای سیاسی جهان است و به ‌نظر می‌رسد با شرارت‌هایی که اسرائیل در حال انجام است، خودش را به این واقعیت نزدیک می‌کند.»

عزیز نصیرزاده، فرمانده نیروی هوایی ارتش نیز اول بهمن اسرائیل را تهدید به محو شدن از روی زمین کرد و بیان داشت که «نسل فعلی و آینده ما بی‌صبرانه و با تمام وجود آماده نبرد با رژیم صهیونیستی و محو آن‌ها از روی زمین هستند. نسل‌های بعدی ما با قوت در حال فراگیری دانش لازم برای روز موعود و نابودی اسرائیل هستند.»

این تهدیدهای پی‌درپی و آزمایش‌های موشکی جمهوری اسلامی نه فقط باعث انزوای رژیم، تحریم و بی‌ثباتی اقتصادی ایران شده، بلکه کشور را هم در معرض خطر یک جنگ تمام‌عیار قرار داده است؛ جنگی که می‌تواند تمامیت ارزی کشور را به خطر بیندازد و سبب آوارگی میلیون‌ها انسان شود.

تولید و آزمایش‌های موشکی رژیم ایران در حالی ادامه دارد که مطابق قطعنامه 2231 شورای امنیت، برنامه موشک‌های دوربرد جمهوری اسلامی باید از روز صدور قطعنامه متوقف می‌شد؛ اما این رژیم همچنان به ماجراجویی‌های نظامی و تهدیدهای موشکی خود ادامه می‌دهد و کوچک‌ترین توجهی به مقررات نهادهای بین‌المللی ندارد.

دولت ایالات‌متحده آمریکا یکی از دلایل خروجش از توافق هسته‌ای را متوقف نشدن برنامه موشکی جمهوری اسلامی اعلام کرده است. درعین‌حال، کشورهای اروپایی از جمله فرانسه، آلمان و بریتانیا خواهان توقف کامل برنامه موشک‌های دور برد و بالستیک جمهوری اسلامی هستند.

مقاله

شبکه های اجتماعی

بایگانی


Top