آخرین اخبار

آمریکا در عراق و اسرائیل در سوریه با هدف زیر نظر گرفتن ایران

مایک پمپئو وقتی شروط دوازده گانه را علیه جمهوری اسلامی وضع کرد، آیت الله خامنه ای نیز در تهران شرط و شروط خود را گذاشت و بازی بین المللی را با شرطهایی که برای اروپا گذاشت به شوخی برداشت کرد.

7 ماه قبل
بیان
A- A A+

مایک پمپئو وقتی شروط دوازده گانه را علیه جمهوری اسلامی وضع کرد، آیت الله خامنه ای نیز در تهران شرط و شروط خود را گذاشت و بازی بین المللی را با شرطهایی که برای اروپا گذاشت به شوخی برداشت کرد.

نه اروپا و نه حتی چین و روسیه نتوانستند کمک چندانی به وضعیت جمهوری اسلامی در منطقه کنند. جمهوری اسلامی باید از منطقه بیرون برود و دست از جنگ های نیابتی و آشوبگری بردارد.

آنچه که رژیم ایران به عنوان جنگ های نیابتی آغاز کرده بود، امروز دقیقا بر علیه خودش مورد استفاده قرار گرفته است.

آمریکا تنها برای جمهوری اسلامی، شرط و شروط نگذاشت بلکه در جهت پیاده شدن شروطش، دست به اقداماتی زده است که یکی از آنها خروج از سوریه و سپردن آن به اسرائیل و اقدام دیگر پراکندگی نیرو در عراق و خلیج فارس است.

برهم صالح رئیس جمهور عراق در آخرین سفر خود به تهران اعلام کرده بود که آمریکا در عراق هیچ پایگاه نظامی ندارد.

اما آخرین سخنان دونالد ترامپ، به این مساله رنگ دیگری داد.

رئیس جمهور ایالات متحده، حضور نظامیان آمریکایی در عراق را جهت زیر نظر گرفتن فعالیت های ایران دانست.

در مقابل برهم صالح ضمن توضیح خواستن از واشنگتن در خصوص اظهارات آقای ترامپ اعلام کرد که هدف از حضور آمریکایی‌ها در عراق آموزش و مشاوره است نه کنترل ایران.

دونالد ترامپ به تازگی گفته است که نیروهای این کشور برای زیر نظر داشتن ایران در عراق می‌مانند، او گفته بود: «تمام چیزی که می‌خواهم این است که نظارت کنم. ما یک پایگاه غیر قابل باور و گران قیمت در عراق ساخته‌ایم. این پایگاه به خوبی برای کنترل و نظارت بر نقاط مختلف منطقه پر از مشکل خاورمیانه تعبیه شده است. ایران کشوری شرور است که افراد زیادی را می‌کشد. می‌خواهیم حواس‌مان به ایران باشد، چون ایران مشکل واقعی است. بنابراین در عراق می‌مانیم تا آنها را زیر نظر داشته باشیم.»

در جبهه دمشق نیز جمهوری اسلامی در حال تلفات دادن به نیروهای اسرائیل است. ایران در حالی که حتی نمی تواند یک پاسخ به اقدامات اسرائیل دهد، حتی آن را رد می کند.

پس از افشای خبر حملات اسرائیل به مواضع جمهوری اسلامی در سوریه، محمدجواد ظریف در تهران این اخبار را رد و وجود چنین حملاتی را تکذیب کرد.

آخرین اقدام ایران در مواجهه با اسرائیل، پرتاب راکتی به سمت شمال اسرائیل بود که توسط گنبد آهنی این کشور متوقف شد.

 

مقاله

شبکه های اجتماعی

بایگانی


Top