آخرین اخبار

چهل سال شکست؛ مرگ بر آمریکا، مرگ بر ملت آمریکا نیست

علی خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی می گوید منظور از مرگ بر آمریکا، مرگ بر ملت آمریکا و آمریکایی ها نیست بلکه این شعار، دونالد ترامپ و سایر سردمداران ایالات متحده را هدف قرار می دهد.

6 ماه قبل
بیان
A- A A+

علی خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی می گوید منظور از مرگ بر آمریکا، مرگ بر ملت آمریکا و آمریکایی ها نیست بلکه این شعار، دونالد ترامپ و سایر سردمداران ایالات متحده را هدف قرار می دهد.

ایران در حالی که واشنگتن به سیاست های تحریمی خود علیه این کشور ادامه می دهد، تنها یک کار می کند و آن سر دادن شعار "مرگ بر آمریکا" است.

بر اساس گزارش وبسایت رسمی آیت الله خامنه ای، «تا زمانی که آمریکا همچنان به شرارت های خود ادامه دهد، ملت ایران فریاد "مرگ بر آمریکا" را ترک نخواهد کرد.»

در سال گذشته میلادی، دونالد ترامپ از توافق هسته ای ایران با قدرت های جهان خارج شد و تحریم های جدیدی را علیه تهران اعمال کرد. تحریم هایی که ضربه های سختی به اقتصاد ایران وارد نمود.

از نگاه حاکمان ایران، مرگ بر آمریکا به معنای مرگ بر ترامپ، مرگ بر جان بولتون و مرگ بر مایک پمپئو است.

در حالی که رهبران ایران خود با استفاده از سیستم "نظارت استصوابی" و شورای نگهبان، به انتخاب خود می پردازند، ایالات متحده آمریکا و ترامپ توسط مردم این کشور انتخاب شده اند.

از سوی دیگر این موضوع تنها به آمریکا بر نمی گردد. اروپا نیز که خود را در مقاطعی همراه با جمهوری اسلامی نشان داده از اقدامات ماجراجویانه رژیم تهران راضی نیست.

اقدامات دولت ایران در تلاش برای انجام حملات «تروریستی» در فرانسه و دانمارک، نشان می دهد که اروپا نیز در امان از تلاش های ایدئولوگ های جمهوری اسلامی نیست.

آیت الله های حاکم در تهران همچون آیت الله خامنه ای، آیت الله جنتی و آیت الله خاتمی به طور دائم در خصوص عدم اعتماد به اروپایی ها سخنرانی می کنند و حمایت های آنان را نوعی «آبنبات تلخ» می دانند.

احمد خاتمی خطیب جمعه تهران روز گذشته گفت: اروپا و آمریکا سر و ته یک کرباس هستند. نمی گویم مذاکره و کارهای دیپلماسی نداشته باشید اما شما را به خدا به یک آب‌نبات تلخ اروپایی‌ها قانع نباشید. این چیزی که به شما دادند همان سیاست نفت در برابر غذاست که تحقیر یک ملت است.

اتحادیه اروپا فشارهای دیپلماتیک خود را در پی برنامه موشک های بالستیک ایران افزایش داده است.

ائمه نماز جمعه و سایر روحانیون نزدیک به آیت الله خامنه ای، متن سخنان خود را کاملا هماهنگ با سیاست های رهبر ایران می نویسند.

در چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی، در حالی که ایران در فقر مطلق، بی آبی و خشکسالی و اعتیاد غوطه ور است، رهبران این کشور همچنان به دنبال دشمن فرضی می گردند و دیگران را بیگانه می انگارند.

این در حالی است که یکپارچگی در جمهوری اسلامی حتی در ظاهر نیز همچون گذشته دیده نمی شود و کشور در یک نگاه کلی در دست چند نفر از روحانیون سالخورده قرار دارد.

 

مقاله

شبکه های اجتماعی

بایگانی


Top