آخرین اخبار

خامنه ای و امیرخانی به حکم قدیانی اعتراض کردند

دفتر علی خامنه ای در کنار نویسنده کتاب «داستان سیستان» به حکم دادگاهی که برای ابوالفضل قدیانی صادر شده است اعتراض کرده اند. بیت رهبری او را یک مجرم خطاب کرد که البته نباید به عنوان جزا به او کتاب معرفی کرد.

2 ماه قبل
بیان
A- A A+

دفتر علی خامنه ای در کنار نویسنده کتاب «داستان سیستان» به حکم دادگاهی که برای ابوالفضل قدیانی صادر شده است اعتراض کرده اند.

بیت رهبری او را یک مجرم خطاب کرد که البته نباید به عنوان جزا به او کتاب معرفی کرد.

در متن اطلاعیه دفتر خامنه ای آمده است: انتشار آثار مرتبط با رهبر معظم انقلاب برای آشنایی با رأی و اندیشه و نیز زندگی و سیره اخلاقی و اجتماعی معظم‌له است و بکارگیری آن به عنوان مجازات یک مجرم، بدسلیقگی است. دفتر حفظ و نشر آثار رهبر معظم انقلاب هیچ توصیه ای به دادگاه ها جهت مطالعه اجباری آثار رهبر انقلاب توسط محکومان ندارد و این کار را مغایر با اثربخشی و روح کار فرهنگی می داند.

رضا امیرخانی نویسنده کتاب «داستان سیستان» نیز پس از انتشار واکنش دفتر خامنه ای در متنی جداگانه به این نوع مجازات اعتراض کرد.

وی در کانال تلگرامی اش نوشت: «کتاب را به حکم قاضی نمی‌خوانند؛ کتابی درست خوانده می‌شود که مخاطب، آن را انتخاب کند. اگر قرار است کتاب به فهرست مجازات‌های تکمیلی افزوده شود، به‌تر است پیش از آن، تغییراتی در قانونِ حقوق مولفان و مصنفان انجام پذیرد و در آن پیش‌بینی شود تا از مولفان برای این کار اجازه بگیرند... فقط فراموش نکنیم که با انتشار این سیاهه‌ی کتب، مشکلی خواهیم داشت مثل مشکل سیاهه‌ی شهرهای محل تبعید!»

ابوالفضل قدیانی، ۷۳ ساله و از اعضای سازمان‌ مجاهدین‌ انقلاب‌ اسلامی است که چندی پیش نامه تند دیگری را علیه بیانیه "گام دوم انقلاب" منتشر کرد و در آن خامنه ای را فردی اصلاح ناپذیر خواند.

دادگاه وابسته به بیت رهبری نیز به دلیل همین نامه ها نیز وی را محکوم به زندان کرد و در ادامه بیت رهبری وی را "مجرم" خطاب کرد.

او همچنین ضمن انتقاد از اصلاح طلبان در مماشات ورزی با دایره قدرت آیت‌الله علی خامنه‌ای را «مستبد امروز ایران» نامیده و از چهره‌های جریان اصلاح‌طلب در ایران خواسته است بیش از این بر سر حقوق ملت با رهبر جمهوری اسلامی «مصالحه» نکنند.

در همین حال علی خامنه ای که پیش از این گفته بود بیشترین آزادی بیان در نظام تحت امر او وجود دارد، در خصوص حکم او اظهار نظری نکرد و خود را مشغول به اعطای مدال به قاسم سلیمانی نمود.

 

مقاله

شبکه های اجتماعی

بایگانی


Top