آخرین اخبار

آقای ظریف! مردم دیگر تحمل هیچ فشاری را ندارند

مردم زیر بار فشارهای اقتصادی که به دلیل لجبازی و سیاست‌های مخرب جمهوری اسلامی ایجاد شده است کمر خم کرده‌اند؛ اما وزیر امور خارجه ایران در ادامه توئیت‌بازی‌های خود نوشته «ترامپ هم مثل پیشینیانش خواهد آموخت که ایرانیان هرگز بر اثر فشارها تسلیم نمی‌شوند.»

3 ماه قبل
بیان
A- A A+

مردم زیر بار فشارهای اقتصادی که به دلیل لجبازی و سیاست‌های مخرب جمهوری اسلامی ایجاد شده است کمر خم کرده‌اند؛ اما وزیر امور خارجه ایران در ادامه توئیت‌بازی‌های خود نوشته است «ترامپ هم مثل پیشینیانش خواهد آموخت که ایرانیان هرگز بر اثر فشارها تسلیم نمی‌شوند.»

به گزارش «شبکه رسانه‌ای بیان» کلمه «مردم» در ادبیات سیاسی رژیم ایران همواره به معنای همان جمهوری اسلامی است. هرگاه نیاز به جنگ زبانی و تقابل رسانه‌ای به وجود آید سران رژیم از مردم مایه می‌گذارند و از این واژه به نفع پیشبرد سیاست‌های خود استفاده می‌کنند.

محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران نیز در تازه‌ترین توئیت خود با اشاره به فشارهای آمریکا، بازهم از واژه مردم سوء استفاده کرده و نوشته است «او [دونالد ترامپ] هم مثل پیشینیانش خواهد آموخت که ایرانیان هرگز بر اثر فشارها تسلیم نمی‌شوند.»

در حالی که مردم طاقتشان طاق شده و دیگر تحمل فشارهای همه‌جانبه و خُردکننده را ندارند، معلوم نیست ظریف چگونه به این نتیجه رسیده است که مردم در برابر فشارها تسلیم نمی‌شوند.

اگر یک موسسه مستقل یک نظرسنجی بی‌طرفانه برگزار کند و نظر مردم را درباره مذاکره و کنار آمدن با غرب را جویا شود، بی‌گمان اکثریت جامعه خواهند گفت که دیگر تحمل دشمنی پر هزینه با کشورهای غربی به‌ ویژه آمریکا را ندارند و خواهان این هستند که رژیم در برابر ابرقدرتی چون آمریکا کوتاه بیاید.

اما به نظر می‌رسد سران جمهوری اسلامی همچنان در توهم هستند و گمان می‌کنند دولت کنونی آمریکا نیز مانند دولت باراک اوباما رویکردی منفعلانه و از روی ضعف دارد و با «مقاومت» می‌توانند، امتیازهای شیرین بگیرند.

مشخص نیست جمهوری اسلامی تا کی قرار است در برابر فشارهای آمریکا مقاومت و هزینه این مقاومت بی‌هدف را به مردم تحمیل کند؛ اما نه شرایط کنونیِ داخلی مانند گذشته است و نه منابع مالی کافی وجود دارد تا بتوان روزهای سخت را با کمک آن گذراند. علاوه بر این، نسل‌های جدید نیز صبوری و تحمل مردمان ده شصت و هفتاد را ندارند و حاضر نیستند به خاطر اهداف انقلابی رژیم هزینه بپردازند.

مردم خواهان یک زندگی آرام و توأم با رفاه اقتصادی و عزت هستند، نه اینکه ثروت‌هایشان صرف گروه‌های تروریستی مانند حزب‌الله لبنان، حوثی‌های یمن، حماس و حشدالشعبی شود و در سطح بین‌المللی سرافکنده باشند؛ بنابراین، ظریف یا دیگر سران رژیم که از ادبیات انقلابی و منسوخ‌شده خود همچنان استفاده می‌کنند، باید بدانند که مردم دیگر تحمل هیچ فشاری را ندارند.

مقاله

شبکه های اجتماعی

بایگانی


Top