آخرین اخبار

باهنر، اصولگرایی که به شورای نگهبان حمله می کند

سپهر سیاسی ایران روزهای امیدبخشی را نوید نمی دهد. در آشفته بازار سیل و گرانی پیاز و سیب زمینی، سیاسیون قصد برداشتن حتی یک سنگ از پیش پای مردم را ندارند و از هم اکنون دغدغه هایشان انتخابات آتی مجلس شورای اسلامی است.

3 ماه قبل
بیان
A- A A+

سپهر سیاسی ایران روزهای امیدبخشی را نوید نمی دهد. در آشفته بازار سیل و گرانی پیاز و سیب زمینی، سیاسیون قصد برداشتن حتی یک سنگ از پیش پای مردم را ندارند و از هم اکنون دغدغه هایشان انتخابات آتی مجلس شورای اسلامی است.

در چنین وضعیتی که مردم در شمال کشور هیچ چیز از مسئولین به جز خالی کردن شهر از آب نمی خواهند، محمدرضا باهنر، رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری باز هم بازی اصلاح طلب-اصولگرا را شروع کرده است و به آنها حمله می کند.

باهنر ضمن انتقاد از اصلاح طلبان گفت: اصلاح‌طلبان همواره می‌گویند «انتخابات در کشور ما دو مرحله‌ای است. مرحله اول شورای نگهبان انتخابات می‌کند و مرحله دوم مردم».

اما مدل انتقاد او به شورای نگهبان، مدلی جدید است. باهنر معتقد است شورای نگهبان با تایید صلاحیت گسترده اصولگرایان و رد صلاحیت گسترده اصلاح طلبان، آب به آسیاب آنها می ریزد به این شکل که وقتی ۱۰ نفر از اصولگرایان در مقابل ۲ نفر از اصلاح طلبان مورد تایید شورای نگهبان قرار می گیرند، آراء اصولگرایان پخش می شود و می شکند اما همان ۲ نماینده اصلاح طلب با رای گسترده وارد مجلس می شوند.

وی البته به این موضوع اشاره می کند که اصلاح طلبان حتی اگر یک نامزد نداشته باشند، به دنبال نزدیک ترین فرد تایید شده می گردند و او را به عنوان اصلاح طلب معرفی می کنند تا رای بیاورد.

اصلاح طلبان به خاطر همین عملکردی که داشته اند سرمایه اجتماعی خود را نیز از دست دادند.

تصور اینکه روزی اصلاح طلبان با ۲۰ میلیون رای قدرت را چه در حوزه اجرایی و چه حوزه قانونگذاری در اختیار داشتند و امروز به خاطر مسند نشینی ابراهیم رئیسی در قوه قضاییه و پست گیری موحدی کرمانی شادمان هستند، باعث شد تا بسیاری از رای دهندگان دهه هفتاد از آنان روی گردانند.

انتقاد باهنر از یک زاویه جدید به شورای نگهبان تاکنون سابقه نداشته است.

وی یادآور شد: «شهر کرمان دو نماینده در مجلس دارد، ۲۰ نفر اصلاح طلب و ۲۰ نفر اصولگرا ثبت نام می کنند، شورای نگهبان از ۲۰ اصلاح طلب، ۱۸ نفر را ردصلاحیت و ۲ نفر را تأیید صلاحیت می کند، در عوض از ۱۰ نامزد اصولگرا را تایید صلاحیت می کند. طبیعی است که  پیروزی آن دو اصلاح طلب بیشتر خواهد بود چون آرای اصولگرایان بین ۱۰ نامزد تقسیم می شود.»

مشخص نیست باهنر با این نحوه انتقاد، چه منظوری را دارد. آیا منظور او این است که شورای نگهبان تحت امر رهبر جمهوری اسلامی باید همه را تایید کند یا آنکه تعدادی از اصولگرایان را نیز رد صلاحیت نماید؟!

با این همه، این سخنان و سخنان دیگر هیچ دردی از مردم سیل زده و مردم دیگر نقاط کشور که مجبور به خرید پیاز با قیمت ۱۳ تا ۱۵ هزار تومان هستند دوا نمی کند.

 

مقاله

شبکه های اجتماعی

بایگانی


Top